Четвер, 21 Листопада 2024 р.
14 Листопада 2024

МІТКА БЕЗПЕКИ

– 28 жовтня мене на вулиці Нагірній покусав за руку бродячий собака. Я вагітна, на п’ятому місяці. Відразу пішла кров. Допоміг чоловік, який стояв на вулиці, завів мене до своєї хати і промив рани. Він повідомив, що вже одного разу цей собака покусав маленьку дитину, – з такою історією звернулася до редакції газети «ПОДОЛЯНИН» кам’янчанка Юлія ЧЕРВОНЯК. – Знаю, що цього собаку місяць тому підкинули, господарів немає. Підгодовують сусіди. Собака великий, ки­дається на всіх. Після того мій родич відвіз мене до лікарні. Зверталася в міську раду, написала заяву. Сказали чекати. Але чого чекати? Щоб когось загриз до смерті?

Ситуацію прокоментувала заступни­ця начальника департаменту ЖКГ Ніна ФА­БІЯНСЬКА. Також вона зазначила, що, на жаль, у місті відсутній притулок для бездомних тварин. У планах міської влади було його будівництво, навіть виділено землю в «учгоспі», проте тоді фінан­сування не отримали, й тепер навряд чи бюджет матиме можливість втілити цей проєкт у життя зі зрозумілих причин.

Для того, щоб тварини не були небезпечними, їх стерилізують (стерилізовані собаки спокійніші) та вакцинують, аби не переносили хвороб. Тому для вакцинації та стерилізації залучено Міжнародну австрійську зоозахисну організацію «Чотири лапи», завдяки якій було стерилізовано та вакциновано сотні собак. Мобільна група цієї організації працювала в Кам’янці навесні, а також до 8 листопада. Крім того, працюють і місцеві ветеринари. Щороку на їхню роботу з вакцинації та стерилізації виділяються 200 тисяч гривень. Усі тварини, які пройшли таку процедуру, мають спеціальну кліпсу. Попри всі зусилля, бездом­ні тварини все одно з’являються, адже залишається проблема міграції собак.

– Конкретну ситуацію з пані Юлією ми тримаємо під контролем. Після укусу собаки рекомендовано 14-денне спостереження за твариною, щоб перевірити можливий ризик сказу. За твердженнями фахівців, її наразі не можна перевозити і стерилізувати. Поки цей час необхідно лише спостерігати за собакою та забезпечити його годування. Після закінчення двотижневого спостереження, якщо тварина не проявляє жодних ознак хвороби, буде здійснено вилов. Далі ми собаку вакцинуємо, стерилізуємо і повертаємо на те саме місце, адже не маємо де перетримувати таких тварин, – повідомила Ніна Францівна.

На наше прохання вона пояснила алгоритм дій у разі, якщо ви побачили собаку без кліпси, яка проявляє агресію та становить загрозу для вас або інших людей.

– Насамперед важливо уважно оцінити поведінку тварини і спробувати уникнути контакту. Якщо собака не має кліпси, яка свідчить про стерилізацію та вакцинацію, необхідно повідомити про неї. Для цього слід звернутися до департаменту ЖКГ або зателефонувати на гарячу лінію за номером: 15-05, щоб повідомити про місце знаходження та поведінку тварини. Відповідні служби після звернення мають виловити собаку для подальшої перевірки його стану.

Міська влада, дотримуючись принципів гуманного ставлення до тварин, уникає використання методів їх знищення. Основними цілями є підтримка здоров’я тварин, щоб запобігти їх стражданням від хвороб і травм, а також проведення стерилізації для контролю подальшої популяції. Важливим аспектом також є і вакцинація, щоб уникнути поширення інфекцій. Ці заходи покликані зменшити ризик нападів тварин на людей і гарантувати безпеку мешканців міста.

Сюзанна СИРОТЮК.