Середа, 16 Квітня 2025 р.
13 Березня 2025

САД-ГОРОД

МІНІПАРНИКИ СВОЇМИ РУКАМИ

Не в усіх є можливість замовити дорогу готову теплицю і встановити на ділянку. Якщо ви шукаєте альтернативну і гідну заміну великій теплиці, щоб можна було вирощувати огірки та помідори, то подивіться на ці мініпарнички, зроблені своїми руками з найдоступніших матеріалів. Заздалегідь необхідно зробити мішки або контейнери з оцинкованої сітки й чорного укривного матеріалу. Сітку скрутити в циліндр, закріпити краї хомутами, саму сітку закрити покривним матеріалом. На раму, що залишилася від старої теп­лиці або зроблену своїми руками з дощок, меблевим степлером закріпити біотекстиль, щоб бур’яни не псували грядку.

Встановити заздалегідь зроблені мішки-контейнери. Для огірків зробити таку суміш: на дно (до половини) укласти суху траву. Додати трохи кінського гною, змішати із травою. Пролити водою з будь-яким прискорювачем компостування. Тепла подушка для огірків готова! Тепер зверху насипати землю, але залишити трохи місця для мульчі. Можна висаджувати розсаду огірків. Для томатів: у мішки насипати родючої землі на 1/3. Висадити розсаду. У міру підростання розсади обламувати листя і підсипати землю. Таким чином за сезон заповниться весь мішок, який буде використаний максимально ефективно. Для підв’язування огірків і помідорів потрібно встановити опору з дощок у вигляді букви П. Також зробити захисний екран із тієї ж сітки + плівки. Ось такі виходять мініпарники. У них можна зручно і з великою ефективністю вирощувати огірки та помідори!

КУДИ ПОСАДИТИ РОЗСАДУ?

1. Касети для розсади.
Плюси: однакові умови для рослин; відсутні ризики пошкодження коріння під час пересаджування; можливість багаторазового використання.
Мінуси: недостатня міцність пластику та ризики механічних пошкоджень.

2. Ящики для розсади.
Плюси: можливість повноцінного вкорінення розсади; можливість багаторазового використання.
Мінуси: ризики пошкодити кореневу систему під час розсаджування рослин.

3. Пластикові горщики.
Плюси: однакові умови для рослин; відсутні ризики пошкодження коріння під час пересаджування; можливість багаторазового використання; можливість повноцінного вкорінення розсади; вартість.
Мінуси: займають багато місця.

4. Торф’яні горщики.
Плюси: корисність торфу та його розчинність у грунті; однакові умови для рослин; відсутні ризики пошкодження коріння під час пересаджування; можливість повноцінного вкорінення розсади.
Мінуси: вартість; недовговічність.

5. Яєчна шкаралупа.
Плюси: є цінним органічним добривом, що здатне значно поліпшити якість грунту, адже містить кальцій, карбонат кальцію, фосфорну кислоту і азот; не потребує додаткових витрат.
Мінуси: може стати тільки тимчасовим будинком для розсади кабачків, огірків, перцю і гарбуза; не підходить для томатів через великі розміри паростків.

6. Яєчні лотки.
Плюси: зручні відділення, ідеальні для початку вирощування рослин, оскільки кожне відділення створює окреме місце для майбутнього па­ростка; легко пересадити у відкритий грунт разом із частиною лотка, який згодом розкладеться і стане добривом.
Мінуси: такі самі, як у яєчної шкаралупи.