Субота, 15 Червня 2024 р.
25 Квітня 2024

ЦВІТ БІЛІЄ, НІС ЧЕРВОНІЄ

Фахівці Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» поділилися порадами для батьків і дітей щодо того, як боротися з пилковою алергією.

Як і щороку, сотні маленьких па­цієнтів уже прямують до алерголога зі скаргами на чхання, свербіж носа, затяжні риніти, свербіж і набряк очей, кашель та задишку. Все це може бути симптомами пилкової алергії.
Пилкування в Україні має три хвилі: в березні починають пилкувати дерева (основний алерген – береза), наприкінці травня долучаються лугові трави, а в середині липня – бур’яни (амброзія, полин). Крім того, не слід забувати, що в сезон пилкування значимим алергеном є пліснява. Щоб зрозуміти, які алергени нині в повітрі, можна переглядати алергопрогноз.

Цікавий факт: кульбаба і бузок зазвичай викликають алергічні реакції, якщо безпосередньо засунути ніс у квітку, оскільки пилок важкий і практично не літає у високих концентраціях у повітрі.
Деякі пацієнти з пилковою алер­гією страждають на оральний алергічний синдром (свербіж і легкий
набряк слизової губ, язика, ротової порожнини, горла) при вживанні де­яких продуктів, які за молекулярною структурою схожі на проблемний пилок. Наприклад, при алергії на березу дуже часто виникає реакція на моркву, яблуко, полуницю. Але на ці продукти після термічної обробки реакції немає.

Як допомогти дитині з алергією?
– Після приходу з вулиці варто од­разу переодягнутися, вмитися, промити носик ізотонічними сольовими розчинами;
– на волоссі накопичується багато пилку, тому краще одягати панамки, кепочки або частіше мити голову;
– сонцезахисні або звичайні оку­ляри стануть у пригоді для захисту очей;
– у найважчі дні можна захищати обличчя маскою;
– якщо можна, краще користуватися кондиціонерами у квартирі та машині, або хоча б зачиняти вікна на ніч, робити вологе прибирання підвіконь;
– не варто сушити прання на вулиці та відкритих балконах;
– медикаментозна терапія вклю­чає сучасні антигістамінні препара­ти другого покоління, бар’єрні спреї, місцеві стероїдні препарати. Лікування добре вивчене та безпечне.
Важливо знати, що алергію можна подолати шляхом алергенспецифічної імунотерапії (АСІТ). Для цього потрібно провести алергообстеження, визначити значимий алерген і після сезону пилкування почати його введення дрібними дозами у спеціальній концентрації. Таким чином організм звикне до алергену і перестане на нього реагувати.

Бережіть себе та вчасно звертайтеся по медичну допомогу!