Четвер, 21 Листопада 2024 р.
20 Червня 2024

СЕЗОН ЯГІД ПРОДОВЖУЮТЬ… КАБАЧКИ

Саме так – у заголовку ми не помилилися, бо кажуть, що, з погляду ботаніки, кабачок – то ягода. І, це ще не все, чого ви не знаєте про цього городнього мешканця з родини гарбузових, якого ми спочатку з нетерпінням чекаємо, а потім не знає­мо куди подіти.

Молоді кабачки в народі часто нази­вають природними ліками. За кількістю корисних властивостей кабачок порів­нюють з огірком або зеленим листковим салатом. Корисні властивості кабачків використовують у найрізноманітніших сферах. Навіть у косметології насіння кабачків активно застосовують у складі кремів, не кажучи вже про народну медицину.
Вживання кабачків не викликає подразнення шлунка та кишківника, тому вони корисні для людей, що мають проб­леми зі шлунково-кишковим трактом.
Кабачки містять калій, який потрібен для роботи серцевого м’яза, а також під час відновлення після хвороб. Кабачки рекомендують вживати при гіпертонії.
Кабачки корисні в разі захворювань печінки. Сік кабачків здатен заспокоїти нервову систему, адже містить важливе для її здоров’я поєднання вітаміну В6 і магнію.
Кабачки – чудовий сечогінний засіб, добре допомагає в разі набряків.
Також він має протиалергійні властивості.
Цукор і мікроелементи, які містяться в кабачках, корисні для діабетиків.
Властивість кабачків, що сприяє виведенню з організму надлишків солі, корисна в разі артритів. Отже, регулярне їх вживання допомагає покращити роботу суглобів.
100 г кабачка забезпечують денну потребу організму в кремнії. Цей компонент бере участь у виробленні колагену в організмі, який відповідає за пружність шкіри та здоров’я суглобів.
Ще одна перевага і користь кабачків – вміст кобальту. Цей мікроелемент бере участь в обміні речовин і синтезі амінокислот, а також потрібен для здоров’я підшлункової залози.
Кабачок є одним із популярних дієтичних низькокалорійних продуктів: у 100 г сирого – лише 24 кілокалорії, у 100 г смаженого – 88 ккал.
Кабачок позитивно впливає на ре­продуктивну систему, покращує роботу яєчників, зменшує запальні процеси в органах малого таза, зменшує біль під час критичних днів. Жінкам, які страж­дають під час менопаузи від перепадів настрою, вживання кабачків допоможе нормалізувати стан організму, підвищить гемоглобін.
Для репродуктивної системи чоловіків кабачок теж не менш корисний. Він нормалізує потенцію, підвищує рівень тестостерону, повертає чоловічу силу, допомагає уникнути багатьох урологічних проблем.
Кабачок містить практично все, що потрібно для здоров’я дитини та майбутньої матері. Вітамін А відповідає за формування всіх органів та систем дитини, вітаміни групи B впливають на розвиток центральної нервової системи плода, покращують нервову систему дитини. Вітамін С зміцнює імунну систему, допомагає боротися з вірусами. Кальцій покращує стан зубів, нігтів і волосся. Пектин позитивно впливає на роботу кишківника, покращуючи його перистальтику.
Цей корисний продукт природи практично не має протипоказань. Але бажано проконсультуватися з лікарем у разі хвороби нирок (цей овоч має легкі сечогінні властивості, а в разі хвороб сечовидільної системи, така властивість не завжди корисна). Якщо у вас камені в нирках або жовчному – сік із кабачків пити не можна. Не варто споживати сирі кабачки в разі гастритів і виразок (термічно оброблені – можна). Не варто зловживати кабачками в разі схильності до послаблень, а в разі діареї, взагалі забудьте про кабачки – в них багато клітковини, яка погіршить ситуацію.
Отакий він незвичайний – звичайний кабачок. Завезли його до Європи з Америки в XVI столітті. Індіанці традиційно вважали його своєю основною їжею разом із гарбузом, квасолею і кукурудзою. Їх висаджували разом, щоб боби могли повзти по стеблах кукурудзи, а в тіні росли кабачки. Листя кабачків не давали рости бур’янам, а боби забезпечували сусідів азотом.
До речі, якщо сам кабачок вам швидко набридає, є вихід – наразі популяр­ності набувають їстівні квіти рослини. Саме квітки кабачка першими почали використовувати й для прикрашання страв, і як самостійну страву. Найчастіше йдеться про чоловічі квітки (пустоцвіти). Вони з’являються першими, щой­но на рослині утворилося п’ять-шість справжніх листків. Залежно від сорту великі, яскраві квітки мають виражений більшою чи меншою мірою приємний аромат. Охолоджені й герметично упаковані квітки зберігають свіжість протягом п’яти-семи днів. Нідерландські виробники навіть експортують їх до Німеччини. Деякі італійські насіннєві фірми пропонують сорти кабачків саме для отримання квіток.
Із суцвіть кабачків готують безліч страв. Квіти тушкують разом з іншими овочами, обсмажують у клярі та навіть фарширують м’ясом чи морепродуктами або сиром із часником і зеленню.