ЗРОБІТЬ СВЯТО ДЛЯ ДУШІ!
Разом із холодами до багатьох із нас приходить зимова депресія. У давнину люди менше страждали від психологічних змін через зміну сезонів, бо намагалися жити в гармонії з природою. Початок зими означав, що врожай на полях уже зібраний, усі важливі справи завершено, а отже, з’являється чимало часу, щоб дати лад своєму духовному життю і набратися сил. Ритм сучасного буття залишає небагато можливостей для такого перепочинку, але дещо зробити все ж можна.
1. Творіть теплу атмосферу. Прогуляйтеся по лісу або парку разом із найближчими друзями чи родиною, прихопивши термос з ароматним трав’яним чаєм. Спорудіть, як у дитинстві, годівничку для птахів, наповнивши її салом, хлібом і різноманітним насінням. Допоможіть створити теплу атмосферу там, де цього потребують найбільше. Підготуйте подарунки і завітайте до будинку для людей похилого віку або дитячого будинку.
2. Підбивайте підсумки. Озирніться на рік, що минає. Візьміть аркуш паперу і запишіть, чим для вас він запам’ятався. Так зможете оцінити свої досягнення і поразки. Помізкуйте над тим, що б хотілося змінити, яких висот хочете досягти наступного року і що хотіли б залишити в році минулому.
3. Перетворіть дім на святкову резиденцію. Для початку влаштуйте генеральне прибирання. Нещадно викидайте різноманітне сміття, а особливо мотлох, який нібито зв’язує вас із минулим. Минуле слід залишити в минулому. Адже, викидаючи сміття, ви не лише позбуваєтеся матеріального бруду, а й очищаєтеся на духовному рівні. Далі почистіть енергетику оселі за допомогою пахощів. Це можуть бути аромати кориці, апельсина, мандарина, гвоздики, бадьяна чи мускатного горіха. Обирайте ті, що припадуть вам до смаку або асоціюються із зимовими святами. Придбайте позитивний зимовий одяг і прикра-си – теплі светри із зображеннями оленів, яскраві гірлянди чи навіть просто серветки до святкового столу зі сніжинками. Прикрасьте оселю шишками, свічками червоного, білого та зеленого кольорів – основними барвами зимових свят. Узимку слід запалювати свічки, щоб відігнати темряву і холод за вікном. Придбайте скляну кулю із фігурками і штучним снігом, адже такий аксесуар ще довго нагадуватиме вам про святкові дні.
4. Смакуйте! Готуйте теплу і ароматну зимову їжу, глінтвейни та зігріваючі напої. Дізнайтеся, які страви готують на Різдво чи Новий рік інші народи і спробуйте їх приготувати, здивувавши рідню кулінарними талантами. Також можна напекти імбирного печива, перев’язати його гарними стрічками і пригощати колег на роботі та рідних. Новий рік – це також чудовий час, щоб нарешті придбати або виготовити власноруч гарну книжку, куди можна буде збирати рецепти, вирізані з журналів або просто написані на клаптиках паперу.
5. Ретельно підготуйтеся до сезону зимових свят. Наприклад, складіть список подарунків на Різдво та Новий рік, слухайте зимові пісні, складіть список фільмів, які будете дивитися під час свят, продумайте меню, запасіться стратегічним запасом мандаринів і, найголовніше, загадуйте бажання. Не забувайте читати теплі зимові казки та просто мрійте.