Вівторок, 05 Грудня 2023 р.

ПРАЦЮЄМО РАЗОМ НА ПЕРЕМОГУ!

Третього грудня начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій ГАМАЛІЙ опублікував підсумки свого дворічного перебування на посаді очільника області:

«Сьогодні рівно 2 роки, як я офіційно призначений головою Хмельницької обласної державної адмі­ністрації.
Ніколи б не міг подумати, що спробую себе в ролі лікаря, військового або енергетика. Але життя часом – справді дивна річ, і два роки тому ми разом із вами боролися з коронавірусом, а 9 місяців тому через корективи, які внесла війна, я очолив Хмельницьку обласну військову адміністрацію.

Завдяки ЗСУ, ми даємо гідну відсіч окупантам, тому на допомогу нашим захисникам з обласного бюджету було спрямовано понад 21 млн грн для потреб Збройних сил України та інших військових формувань, а вже цього місяця готується нове фінансування на 3,5 млн грн. За сприяння ОВА передано 478 одиниць автомобільної техніки, яка використовується військовими безпосередньо в зоні проведення бойових дій.

За ці два роки ми справді маємо чим пишатися! Наприклад, 370 км побудованих на Хмельниччині доріг, якими, впевнений, після перемоги до нас, у Палац Орловських, що в с.Маліївці, будуть приїжджати туристи з усієї України. Рік тому він був збережений як об’єкт культурної спадщини та в подальшому заснований як історико-культурний музей.
В обласному центрі створено перший в Україні військовий шпиталь ветеринарної медицини для службових собак і тварин переселенців, які постраждали внаслідок ракетно-бомбових ударів та обстрілів.

Також на Хмельниччині реалі­зовано всі 10 проєктів із реконст­рукції, капітального ремонту приймальних відділень в опорних закладах охорони здоров’я, включених до Програми Президента Украї­ни Володимира Зеленського «Велике будівництво».
У межах капітального ремонту та реконструкції в приймальних відділеннях частково переплану­вали приміщення, замінили внутрішні інженерні мережі, виконали роботи з утеплення, облаштували протипожежні системи тощо.

Упевнений, що на реконструйований за 37 млн грн стадіон у Ка­м’янці-Подільському будуть приїжд­жати спортсмени з різних куточків нашої країни. А в Палаці спорту в Хмельницькому, на який з урахуванням усіх субвенцій нам вдало­ся залучити 229 млн грн, після війни будуть проводитися міжнародні змагання. Туристи та спортсмени на власні очі зможуть побачити, яка спортивна в нас область.

Перший у світі освітній хаб був створений саме на Хмельниччи­ні задля психологічної підтримки внутрішньо переміщених осіб, їхньої профорієнтації та професійного навчання, а також для навчання новим навичкам ХХІ століття «Soft skills».
Для Хмельницького протипухлинного центру було закуплено та встановлено лінійний прискорю­вач фірми Halcyon вартістю 92 млн грн. Він дозволяє з високою точ­ністю діяти саме на хворі клітини та зменшити променеве навантаження на пацієнта. Беручи до уваги, що таких апаратів в Україні небагато, фахівці протипухлинного центру можуть допомогти ще й пацієнтам із інших областей. А це, в свою чергу, – ще більше врятованих життів.

Повномасштабна війна з росією поставила на паузу багато важливих і потрібних проєктів. Торік був започаткований перший Хмельницький кінофестиваль. Знаю, що після закінчення війни програма кінофестивалю буде наповнена фільмами про нашу Перемогу, вільну Україну та історіями нескорених людей.
Натомість війна змусила шука­ти шляхи вирішення інших проблем, як-от сповіщення про небезпеку. Разом з ІТ-компанією «StFal­con» Хмельницька ОВА розробила мобільний застосунок «Повітряна тривога», яким наразі користуються більшість громадян нашої країни.
У травні, під час воєнних дій, для вирішення соціальних та економічних проблем ми налагоджували міжнародні контакти. Одним із наших досягнень є те, що штат Міссісіпі визнав Хмельниччину областю-побратимом. Це перша така дружба між областю в Україні та штатом у США. Ця співпраця до­зволяє прискорено отримувати гуманітарну допомогу для переселенців, які перебували і перебувають на території нашої області.

Показник валового збирання всіх зернових культур є найвищим у державі, сягає 2,8 млн тонн при середній урожайності 67,4 ц/га. Він дозволить повністю гарантувати продовольчу безпеку жителям нашої області та допомогти мешканцям інших постраждалих регіонів України.
Кожна допомога є вкрай важливою. Два тижні тому від нашої області на Херсонщину було відправлено 8 вантажівок і 8 вагонів із будівельними матеріалами, продуктами харчування, засобами гігієни, ліками та іншими необхідними речами. Ми будемо допомагати кожній області, яка цього потребує.

Більш актуальним, ніж у попередні роки, є питання сталого проходження опалювального сезону та забезпечення електричної енергії. Для обласних закладів було виді­лено 6 млн грн на заміну та ремонт аварійних котлів, ремонт зовнішніх тепломереж і мереж гарячого во­допостачання.
Нині Хмельниччина тримає гуманітарний фронт. Із початку повномасштабної агресії російської федерації наша область надала прихисток понад 374 тисячам внутрішньо переміщених осіб. Багато з них залишилися жити та працювати на території нашої області.

Попереду – чимало планів, мрій та ідей. Упевнений, після нашої перемоги у війні з окупантами ми знову будемо відкривати дитячі сад­ки, школи та нові відділення лікарень, купуватимемо шкільні автобуси й автомобілі швидкої медич­ної допомоги, розвиватимемо спорт, соціальну сферу та відбудовуватимемо нашу незламну й кві­тучу Україну!
Дякую всім тим, хто поруч зі мною, вірить у мене і всіляко підтримує! Окрема вдячність нашому Президенту Володимиру Зеленському за проявлену мені довіру.
А нині працюємо разом на Пере­могу!».