І ЗНОВУ СЛЬОЗИ БОЛЮ…
Український народ щодня переживає найтрагічніші сторінки своєї історії. Серце крається від жалю за всіх загиблих у цій кривавій та лютій війні. І на Кам’янеччину вкотре надходять сумні й надзвичайно болісні звістки з поля бою. 27 липня стало черговою фатальною датою. Лише цього дня під час виконання бойових завдань загинули 4 Героїв-земляків, мужніх захисників.
СЕРЦЕ – УКРАЇНІ!
Боронячи нашу державу від ворога, внаслідок підриву на невідомому вибуховому пристрої 27 липня віддав своє життя колишній працівник КП «Міськтепловоденергія» Олександр ГАВРИЛЮК. Олександр Борисович мав звання молодшого сержанта, служив механіком-водієм екіпажу зенітного ракетного взводу. 10 вересня йому мав би виповнитися 41 рік.
– Як тільки ми почали разом працювати, то дуже здружилися, Сашко покликав мене за кума, – розповідає колега і близький друг Ігор. –Я хрестив його донечку, близько знаю його сім’ю, стараюся підтримувати морально. Адже Саня ще з часів АТО був на війні, потім – ротація, і от із повномасштабним вторгненням він повернувся у стрій. У нього залишилися дружина, маленька донечка і молодший брат. Із ним не стало частини нашої душі.
Буквально під час верстки газети з неофіційних джерел нам стало відомо, що рідні та близькі Олександра Борисовича мають надію на його життя. Саме нині триває ДНК-експертиза.
ЖИТТЯ НА ВІВТАР МИРУ
Цього дня загинув і мешканець с.Слобідка-Рахнівська (Маківська ТГ) Павло ВІННИЦЬКИЙ. Свій останній бій 28-річний Павло Казимирович провів на Запоріжжі.
– Паша був дуже добрий, – ділиться спогадами сусід загиблого. – Він із багатодітної сім’ї, їх було четверо дітей. Тому завжди був щедрим. У Слобідці-Рахнівській ріс і навчався. Потім одружився на Івано-Франківщині. Приїжджав десь раз на пів року. У дружини є син від першого шлюбу, Паша ставився до нього як до рідного, а згодом у них ще один хлопчик народився. Його сини завжди знатимуть, що тато був Героєм.
ДУНАЄВЕЧЧИНА ПРОВОДЖАЄ ГЕРОЯ
27 липня під артилерійським рашистським обстрілом загинув житель Дунаївців Олександр НАНОВСЬКИЙ.
– Наш Шурік… Неймовірно добрий хлопець, говорити про нього в минулому часі не можу, – зі сльозами розповідає Валентина Віталіївна, перша вчителька Олександра Миколайовича. – Він завжди усміхнений, у мене на всіх дитячих фото він такий. Я знала його, знаю його сім’ю. Був щирим, вірним, старанним і мудрим.
Олександру Миколайовичу назавжди 41. У нього залишилася 10-річна донька й брат.
НЕ СТАЛО ТРЕНЕРА, БАТЬКА ТА СИНА
Страшна звістка сколихнула й спортивну громаду нашого міста. 27 липня війна забрала життя солдата та тренера з айкідо Романа БУДОВИЦЬКОГО. Воїн народився 30 серпня 1982 р. в Кам’янці-Подільському. Навчався в ліцеї №18, після закінчення якого продовжив здобувати освіту на різних факультетах К-ПНУ ім.Івана Огієнка. Спочатку – фізико-математичному, а згодом – на факультеті фізичної культури. Ще у шкільні роки познайомився з айкідо айкікай, яким займався в ДЮСШ №2.
– Рома був дуже спокійним і хорошим хлопцем, – розповідає тренер Василь Мазур. – Він прийшов до мене у старших класах. Й одразу продемонстрував бажання займатися айкідо. Тренувався Роман і після закінчення школи, навіть закінчив факультет фізичної культури, адже хотів бути тренером. Згодом він і працював у ДЮСШ №2, а у 2006-2008 рр. був лаборантом кафедри спорту та спортивних ігор К-ПНУ.
2008 року Роман Будовицький став співзасновником школи Айкідо Йошинкан, де до останнього часу був головним інструктором. Мав 4 дан. Мобілізований 7 червня. Загинув під час ведення бойових дій у районі Новоселівського на Луганщині.
У Героя залишилися брат, донька та батьки.
ВОЇН ЗА ПОКЛИКАННЯМ
26 липня під час виконання бойового завдання в районі с.Роботине Запорізької області в результаті атаки ворожого безпілотника загинув житель с.Гаврилівці лейтенант Артем ЛАТЮК. Йому було лише 23… Він свідомо обрав військову професію в умовах реальної війни, бо прагнув бути корисним і берегти країну. Відтак вступив до Національної академії сухопутних військ ім.гетьмана Петра Сагайдачного. Від початку повномасштабного вторгнення без сумніву та страху обороняв Батьківщину у військовій частині А4712 (118 бригада, 3 танковий взвод). У березні 2022-го разом із побратимами знищив чимало російських танків під час деокупації Київщини. Був нагороджений орденом «За мужність» III ступеня. Лише найтепліші спомини зберігає про захисника вчителька української мови Надія Кащук:
– Артем навчався в Гаврилівській ЗОШ ім.Героя «Небесної сотні» Віталія Васільцова. Життєві обставини дуже швидко зробили з нього дорослого, відповідального юнака. Працьовитість, наполегливість у дитинстві створили сучасного Героя України. У шкільні роки багато читав, сумлінно виконував завдання, любив займатися в гуртку «Прикладного мистецтва». Йому була під силу будь-яка домашня робота: доглядав за господарством, піклувався про молодшу сестричку. Інколи траплялися труднощі, але він навіть їх сприймав з усмішкою. Артем був щирий і відкритий, довірливий і відповідальний, привітний і безкорисливий.
Після закінчення школи вступив у Кам’янець-Подільське ПТУ. При зустрічах ділився досягненнями. Коли виповнилося 18, став солдатом армії України, а потім вступив до військового училища.
У березні 2022-го ми плакали і раділи, коли він вийшов живим із бою під Києвом. Його слова «Хотів вижити» і досі звучать із болем і гордістю. Усе, здавалося, було попереду… Та не судилося.
БУДУВАВ ПЕРЕМОГУ ДО ОСТАННЬОГО
31 липня на Луганщині, захищаючи українську землю від ненависного окупанта, загинув військовослужбовець, мешканець с.Біла Віктор ЧОРНОВОЛ. 21 червня йому виповнилося 47 років.
«Віктор Григорович народився та жив у с.Біла, закінчив місцеву школу. Працював будівельником. 2022 року мобілізований до лав ЗСУ, в складі яких віддано і з честю виконував військовий і чоловічий обов’язок. Світла пам’ять і глибока шана загиблому воїну! Сили та витримки рідним і близьким…» – йдеться в дописах Чемеровецької тергромади.