Понеділок, 04 Грудня 2023 р.
26 Жовтня 2023

«ЕРІС» ДО НАС ЩЕ НЕ ДОБРАВСЯ!

Зважаючи на жахіття війни, ковід давно не лякає пересічних українців. Проте черги під кабінетами сімейних лікарів восени традиційно зростають. І якщо раніше причиною хвилювань були ГРВІ або грип, то нині люди хвилюються, аби не підчепити новий штам коронавірусу.

Йдеться про «Еріс», який є варіантом штаму «Омікрон». Його специфічна відмінність – додаткова мутація шипового білка, який швидше вражає ослаблений імунітет. Однак, за оцінками ВООЗ, глобальний ризик для громадського здоров’я оцінюється як низький. Хмельниччина «Еріс» уже підхопила. А ось Кам’ячнеччиною поки гуляє простий «Омікрон». За вересень маємо 149 хворих на Covid19, зокрема: 45 – у районі (з них 4 – діти), 104 – у місті (з них 7 – діти).

– Серед дітей із коронавірусом є немовля (19 днів), піврічні малюки, а також 1, 2, 5 років і старші, – розповідає помічниця лікаря-епідеміолога Кам’янець-Подільського райвідділу ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗУ» Анна ТАНАС. – Пік захворюваності припав на жовтень, адже від початку місяця маємо вже 271 випадок захворювання. З них 44 – у районі (діти – 2), 227 – у місті (діти – 8).

Як зауважують у МОЗ, основою для захисту проти тяжкого перебігу COVID-19 є курс із трьох щеплень. Отримання двох доз первинної вакцинації та бустерне щеплення, яке вводять через 5 місяців після первинної вакцинації. Також із початку осені епідеміологи зафіксували сплеск захворюваності на вітряну віспу. За вересень у місті лабораторно підтверджено 6 випадків «вітрянки», а у жовтні – 25 (у місті – 21, у районі – 4). Переважно хворіють діти.

Ольга ГОЛУБ.