Понеділок, 04 Грудня 2023 р.
26 Жовтня 2023

КОЛИ ПЕРЕХІД НЕ БУДЕ СМЕРТЕЛЬНИМ

У понеділок у пресцентрі міської ради відбувся щотижневий брифінг за участі керівництва міста. Цього разу пресі розповіли про перевірку санітарно-гігієнічного стану міських маршруток, компенсаційні виплати перевізникам за пільговий проїзд, вирішення ситуації з пішо­хідним переходом у селищі Першотравневому, підготовку до осінньо-­зимового періоду, а також порядок денний чергової сесії міськради.

– Влада громади є такою, яка реагує на всі гарячі теми та запити громадян. Сьогодні ми теж зібралися для обговорення «хейтових» тем, – зазначає сек­ретар міської ради Ірина ШЕЛЕПНИЦЬКА, яка повідомила, що на 2 лис­топада заплановано 35 сесію міськ­ради. На її порядку денному будуть понад 150 питань, з яких 120 – земельні.

Одним із головних акцентів брифінгу стало транспортне питання. Зокрема, стан місцевих маршруток. А також інцидент, коли днями водій на маршруті №6 відмовив військовому, який забув і гроші, і посвідчення, в пільговому проїзді та, попри прохання інших пасажирів і пропозицію заплатити за військового, відмовився його підвозити.

– Проведено відповідну роботу, за підсумком якої підприємець звільнив водія, який працював на тому маршруті. Це питання вирішено, однак моніторинг відбуватиметься й надалі, – роз’яснює заступник міського голови Сергій ВАСИЛЬЧЕНКО. – Щодо санітарно-технічного обстеження маршруток: конкурс на перевезення проводився ще 2018 року. У зв’язку з пандемією та повномасштабним вторгненням, огляд транспортних засобів не здійснювався, хоча це має відбуватися мінімум двічі на рік. Огляд засвідчив, що більшість маршруток мають незадовільний стан або салону, або зовні. Насамперед наявні проблеми із сидіннями, підлогою, поручнями. Також виявлено невідповідність документів, коли зареєстровано одну машину, а насправді їздить інша. Знайшли й аптечки, які не відкривалися з часу купівлі транспортного засобу. Перевізникам нададуть час на усунення цих недоліків, після чого буде ухвалено рішення щодо нового конкурсу на перевезення.

Однак цими питаннями транспортна тема, на жаль, не вичерпалася. 21 жовтня, близько 19.00, на пішохідному переході з Лисогірки в селище Першо­травневе сталася смертель­на ДТП. Водій автомобіля «Renault Clio» допустив наїзд на 85-річного кам’янчанина, який ішов з велосипедом через проїжджу частину по пішохідному переходу. У результаті ДТП пенсіонер загинув на місці події. На жаль, цей перехід не вперше забирає життя меш­канців громади…

– Ділянка, де сталася ДТП, є частиною дороги національного значення Н-03 Житомир – Чернівці та перебуває на балансі Державної служби автомобільних доріг України, – розповідає заступник директора департаменту ЖКГ Олександр БОДНАР. – І хоч ця дорога не в під­порядкуванні міста, 2022 року було влаш­товано точкове освітлення переходу, аби водії могли зорієнтуватися. Було багато звернень громадян щодо встановлення там світлофора. Наразі при­дбано необхідне обладнання. Очікуємо, поки у Хмельницькому виготовлять схему реалізації дорожнього руху на цьому відтинку та передадуть проєкт до цент­рального офісу Нацполіції. Якщо все відбудеться максимально швидко, то до закінчення року варто очікувати на встановлення світлофорного об’єкта.

На завершення транспортної теми заступниця директора департаменту соцзахисту населення Інна КОМЕНДАЦЬКА розповіла журналістам про здійснення компенсаційних виплат перевізникам за пільговий проїзд. За її словами, в підсумку 9 місяців поточного року відшкодовано понад 6582 тис. грн. На КП «Комунтранссервіс» припадає 5296,7 тис. грн, а на міжміські перевезення семи приватним перевізникам – 1285,7 тис. грн.
Наостанок розмова торкнулася під­готовки міста до майбутньої зими.

– Усі заходи, що стосуються опалювального сезону, проведено вчасно, – каже директор КП «Міськтепловоденергія» Олександр ПОХИЛКО. – Ми почали запускати опалення в будинках, однак, погодивши це питання із владою, вирішили поки призупинити процес у зв’язку з теплою погодою.

Також Олександр Леонідович додав, що житловий фонд міста готовий до подачі тепла.

Олександр ЩЕРБАТИХ.