Понеділок, 04 Грудня 2023 р.
9 Листопада 2023

ВІЙНА, ПАРКІНГИ І ДОРОГИ

2 листопада відбулася чергова сесія міськради, на розгляд якої виносилися топонімічні, земельні, комунальні питання тощо.

Як стверджує пресслужба міськради, після ухваленого депутатами рішення про перейменування вулиць і провулків у Кам’янці-Подільському та громаді не залишилося жодного імперського та колоніального об’єкта топоніміки. Повний перелік нових назв читайте на стор.3. Згідно з рішенням сесії, ректору Кам’янець-Подільського національного університету ім.Івана Огієн­ка (2002-2012 рр.), заслуженому працівнику освіти України, академіку НАНВОУ, доктору історичних наук, професору Олександру ЗАВАЛЬНЮКУ присвоєно звання «Почесний громадянин м.Кам’янця-Подільського». Під час роботи народні обранці передали «полум’яний привіт» від автомобілістів за транспортний колапс, викликаний ремонтом вулиці Лесі Українки. Паралельно голова фракції «ЄС» Василь КОБИЛЬНИК укотре дорікнув владі здійсненням ремонту цілком прийнятного, на його думку, асфальту замість суцільної віддачі для допомоги військовим. Мовляв, ці гроші могли врятувати комусь життя. Депутат Сергій ВЕДЕРНІКОВ зазначив, що цей колапс показав не тільки проблему через ремонт, а й набагато ширшу – відсутність паркувальних місць у вже перенасиченому автомобілями місті:

– У нас є потенційні місця, де можна будувати і багаторівневі парковки в тому числі, й ми зможемо розвантажити вулиці від припаркованих автомобілів, що ускладнюють рух. Це одне з найгостріших питань. Але жоден інвестор не зайде, якщо не буде впевнений, що його парковки будуть наповнені. Тобто не треба дозволяти кидати авто, де попало. Варто брати приклад із того ж Львова, де, якщо залишив машину на 5 хвилин, тобі випи­сують або квитанцію за паркування, або штраф.

Міський голова Михайло ПОСІТКО погодився зі словами Сергія Леонідовича, але відповів, що питання опрацьовується, зокрема, незабаром оголошується конкурс на інвестпроєкт багаторівневого паркінгу:

– Також створена інспекція з паркування, визначені місця і оператор паркування, це буде наше комунальне підприємство. Опрацьовано з інвесторами питання електронного обслуговування цього паркування без людського фактора. Ми комплексно підходимо до питання, розглядаємо облаштування місць на вул.Князів Коріатовичів, пр.Грушевського, обговорюватимемо і зміни руху в Старому місті тощо.

Доцільність ремонту саме ділянки вул.Лесі Україн­ки прокоментувала секретар міськради Ірина ШЕЛЕП­НИЦЬКА:

– У нашій громаді понад сто Героїв, яким ми віддаємо шану і честь. І частиною вул.Лесі Українки рухається скорботний кортеж. Цим маршрутом ми проводжаємо наших Героїв в останню путь, тому ремонт був необхідним. Це також прояв поваги до них.

Під час розгляду інформації про діяльність державного історико-архітектурного заповідника згадали про зволікання ремонту башти Ласької (Ляцької), з якої в серпні 2021 р. буревій зірвав дах. За словами заступника директора музею Тетяни КАРПОВОЇ, дозвіл на капремонти чи глобальні ремонти установа мусить узгоджувати в Мінкульті:

– Лічені дні, і ми маємо приступити до ремонту. Музей одразу 2021 року підготував документи, але грошей нам не дали. 22-го розпочалося вторгнення, і тільки цього року повернулися до питання ремонту башти.

Звання «Почесний громадянин м.Кам’янця-Подільського» депутати присвоїли ще 11 землякам, які віддали життя, наближаючи нашу Перемогу: Сергію АТЛАСОВУ, Андрію БАНДОЛІ, Володимиру БРОВАРНОМУ, Максиму ГАЙДАРОВУ, Віталію ГРЕЧЦІ, Олегу ДУБЕРТУ, Сергію МЕЛЬНИКУ, Павлу МІРУЩЕНКУ, Володимиру ШАТКЕВИЧУ, Павлу ПОЛЯНСЬКОМУ, Володимиру ЯРОЩУКУ.
Серед інших рішень сесії – зміни до Комплексної програми соціального захисту міської тергромади на 2021-2025 роки в частині надання одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях. Допомога буде призначатися в розмірі 15 тис. грн, усього з бюджету громади виділено 3 млн грн.