Понеділок, 04 Грудня 2023 р.
9 Листопада 2023

ПРО ПІДРИВИ ВОРОГА ТА ШЛЯХІВ…

Війна за нашу незалежність дарує ба­гато неймовірних сценаріїв. Авторами багатьох із них є наші бійці, які, ризикуючи власним життям, метр за метром відвойовують нашу землю.
Безперечно, в майбутньому про це напишуть багато книг. Однак деякі створені вже нині. Як-от «Сильні духом: історії саперів російсько-української війни», презентована громаді 3 листопада, в День інженерних військ.

Видання написане майстрами саперної справи 143 Об’єднаного навчально-тренувального центру й покликане розповісти історії 13 військовослужбовців, які виконували завдання на різних відтинках фронту та разом із бригадними військами забезпечували деокупацію наших територій.

– Уранці 24 лютого військовослужбовці нашого центру вирушили на оборону столиці. Всі розуміли, що для росіян Київ – ціль №1, – згадує начальниця служби зв’язків із громадськістю військової частини А2641, капітан Ольга ПОВОРОЗНЮК. – Повернувшись із від­рядження, я спілкувалася з хлопцями, які розповідали про бойові завдання, небезпечні ситуації, ділилися враженнями та емоціями, захоплювалися підтримкою українців. Наші сапери настільки круті, що ці розповіді надихнули написати книгу, аби не лише задокументувати історію саперів у російсько-українській війні, але й зафіксувати їхні подвиги, відвагу та героїзм.

Творці книги зазначають, що робота тривала майже впродовж року. Під час написання з військовослужбовцями розмовляла насамперед про те, чому обрали таку професію, коли та за яких обставин долучилися до бойових опера­цій.
На презентацію завітали й декілька героїв книги. Присутні з перших вуст почули їхні відверті розповіді про реальну війну.

– 24 лютого минулого року я зустрів удома, але за викликом прибув на збори, аби разом із побратимами вирушити на оборону столиці, – розповідає один зі штаб-сержантів пан Микола. – До Києва я потрапив 8 березня. Наразі все розповісти не можу, але завдання були важкими, здійснювалися під постійними обстрілами.

Приєднується до розмови про перші дні повномасштабної війни й один з лейтенантів – пан Василь:
– Микола з побратимами воював на Київщині, а моя група була відряджена в Запорізьку область. Нашим завданням було встановлення мінно-вибухових загороджень для противника, проходження по його загородженнях і пошкодження шляхів сполучення та просування ворога. Також ми брали участь у штурмах, надаючи інженерну підтримку. Детальнішу інформацію із зазначенням населених пунктів, у яких це відбувалося, шукайте на сторінках «Сильних духом».

Видавництво книги профінансував місь­кий бюджет. Далі книга надійде в усі біб­ліотеки міста, навчальні заклади, а згодом – в електронному варіанті буде у вільному доступі в інтернеті.
Також військовослужбовці додають, що ця книга має велике значення для сучасного та майбутнього поколінь, оскільки від­криває перед нами істинну цінність свободи та пам’ять про те, що її здобуття вимагає великих жертв і надзвичайної відваги.

Олександр ЩЕРБАТИХ.