Понеділок, 04 Грудня 2023 р.
16 Листопада 2023

СВЯТО ГІДНИХ І СИЛЬНИХ!

Після початку повномасштабної війни українські фермери знаходять способи продовжувати працювати й навіть досягати успіху в надскладних умовах. Від невеликих господарств до великих підприємств – компанії пристосовуються до складних обставин, змінюючи культури посівів, досліджуючи нові ринки збуту та інвестуючи в нові технології. Для деяких це означає відхід від традиційних і зосередження на нових секторах, як-от переробка продукції та автоматизація процесів. Про те, чим живе сьогодні агропромисловий сектор нашого регіону, розповідає заступник голови Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації Юрій ЗАВАЛЬНЮК.

– Цьогоріч Хмельниччина, а з нею і Кам’янеччина, лідирують за урожайністю зернових культур. За оцінками експертів, дефіциту будь-якої із культур, які сіють чи саджають в Україні, не передбачається. Цьогоріч урожай зернової групи десь трошки менший, ніж торік, і значно менший, ніж рекордного 2021 року, але й таких обсягів буде достатньо не лише для забезпечення, а й для гарантування продовольчої безпеки в Україні, – зазначає Юрій Анатолійович. – Цього року вся підтримка агросектору спрямована на покращення роботи аграріїв. Відповідно, продовжено низку державних і регіональних програм, які успішно себе зарекомендували торік. Крім того, підтримку Україні та українським аграріям продовжують надавати міжнародні партнери. Це Світовий банк, FAO, USAID, Європейський інвестиційний банк, Євро­пейський Союз, уряди Канади, Німеччини та інші країни.
Зокрема, це Програма дотацій для малих фермерів, які утримують до 100 корів або мають в обробітку від 1 до 120 га, Програма щодо забезпечення аграріїв засобами тимчасового зберігання зерна та обладнанням із завантаження/розвантаження рукавів, Програма безоплатного отримання мінеральних добрив тощо.
Напередодні свята щиро вітаю всіх причетних із Днем працівників сільського господарства! Це свято гідних, сильних і прекрасних людей, які трудяться на благо рідної країни, – хліборобів, механізаторів, агрономів, тваринників, майстрів овочівництва та садівництва – всіх, чиє життя невід’ємно пов’язане із сільським господарством. Дозвольте висловити вам подяку за працю та відданість. Бажаю міцного здоров’я, миру, злагоди, невичерпних життєвих сил і нових здобутків! Хай під мирним небом України щедро родять ниви, в родинах панують достаток і благополуччя, а в серці кожного – щастя, радість і впевненість у завтрашньому дні! Нехай удача усміхається вам завжди і в усьому, а погода та природа допомагають у роботі! Зі святом!