Середа, 15 Січня 2025 р.
15 Серпня 2024

НА ЩО ПІШЛИ МІЛЬЙОНИ?

8 серпня на 43 сесії міськради депутати роз­глядали бюджетні, ремонтно-будівельні та земельні питання. Засідання пройшло доволі спокійно, народні обранці майже одноголосно ухвалювали рішення за рішенням.

 

 

 

В ЗСУ – ЙДІТЬ, ДО ПОЧАЄВА – НІ

Депутати врахували наказ начальника Хмельницької ОВА й ухвалили рішення щодо заборони проведення 16-25 серпня масових релігійних заходів, у тому числі паломницької ходи великими та малими групами на території міської тергромади. Як відомо, роками з Кам’янця в цей час прихожани московського патріархату, які збираються з усієї України, вирушають пішки до Почаївської Лаври. Як зазначає міський голова Михайло ПОСІТКО, рішення про заборону ходи ухвалено з метою забезпечення безпеки громадян та порядку на території громади. Для покращення взаємодії між Міноборони та місцевим самоврядуванням з метою залучення громадян до ЗСУ, міська рада створила сектор мобілізаційної роботи та рекрутингу і відповідно збільшила штат виконавчих органів міської ради на двох працівників (загалом цей штат складає 279 одиниць).

МІСЬКА СКАРБНИЦЯ: КОМУСЬ ДАЛИ, КОМУСЬ ПРОСТИЛИ

Під час розподілу бюджету 1 млн 344 тис. грн спрямували на освіту, а саме – у ліцеях та садочках проведуть ремонти дахів, санвузлів тощо. Першочергово – ліквідація аварійних ситуацій. Ще було виділено 5 млн грн на харчування діток пільгових категорій. 2 мільйони призначено для компенса­ції пасажирських перевезень пільговиків. А 700 тис. грн – міській лікарні на придбання для реабілітаційного відділення комп’ютерного електроміографа, який покращить надання медпослуг хворим після інсульту, а також апарату ударно-хвильової терапії, що підвищить якість допомоги людям з хворобами опорно-рухового апарату. 1,1 млн грн – виділили на капремонт ліфтів, які відповідно до проведених експертиз цього потребують.
Народні обранці проголосували за рішення списати 9 млн грн боргу КП «Міськтепловод­енергія» та припинити зобов’язання шляхом прощення.
280 тис. грн виділено на транспортні перевезення під час поховання полеглих Героїв та встановлення флагштоків на могилах, 200 тисяч – на благоустрій територій кладовищ у селах громади.
Понад 2 млн грн спрямовано для капремонту двох дитячих майданчиків та облаштування майданчика для воркауту. Проте не всі погодились з рішеннями щодо ремонтів.

– Пропоную той мільйон виділити, щоб закупити дрони, бо якщо фронт не буде втримано, то ті речі, на які зараз виділяються кошти, будуть уже недоречні. За один мільйон можна в середньому закупити 30-40 дронів-камікадзе, а це мінімум один батальйон танків, які буде знищено, – зауважив депутат від «ЄС» Руслан ВОЛКОВ.

До того ж на сесії оголосили про передачу гуманітарної допомоги у вигляді двох комбінованих трансформаторів німецького виробника (вартістю 1000 євро кожен) КП «Міськ­тепловоденергія» від ГО «ГОУЛОКАЛ», яка працює над регіональним та муніципальним розвитком України.
Окрім цього депутати розглянули майже чотири десятки земельних питань.

ПРО ЩО РОЗПОВІЛИ ШЕРИФИ

Перед народними обранцями зі звітом про роботу в першому півріччі виступили поліцейські офіцери громади. За інформацією правоохоронців, у 13 населених пунктах на території громади про­живає 107 879 мешканців та зареєстровано 21 603 внутрішньо переміщених осіб. Офіцерами громади розглянуто 1708 звернень громадян, задокументовано адмінправопорушень – 354, розкрито 45 кримінальних правопорушень, зокрема зберігання нар­котичних засобів – 8, збут наркотичних засо­бів – 3, підробка документів – 5.

– Мої колеги і я не обмежуємось виключно свої­ми повноваженнями, а часто допомагаємо там, де законом України не передбачено це робити, – наголосив поліцейський громади Олег ПРИХОДЬКО. – Робимо все, аби наші земляки були в безпеці.

Сюзанна СИРОТЮК.