Середа, 11 Вересня 2024 р.
29 Серпня 2024

ОСВІТА

З ПОНЕДІЛКА – ДО ШКОЛИ!

2 вересня перший дзвоник лунатиме у 22 закладах освіти міської тергромади, де до на­вчання беруться 11565 учнів, вперше за шкільні парти сядуть 999 першачків.

l Про основні моменти в освітянській сфері «Подолянину» розповіли в міськуправлінні освіти та науки. У серпні заклади освіти громади були оглянуті робочою групою в складі представників служби цивільного захисту населення, ДСНС, ювенальної превенції, Держпродспоживслужби, спеціалістів управління освіти та науки.

– Однією з ключових проблем початку нового навчального року є часті зміни у вимогах до найпростіших укриттів, – каже начальник міськ­управління освіти та науки Сергій МЕЛЬНИК. – Відповідно до постанови Кабміну, для нашого регіону тимчасово вимоги спрощено, але маємо постійно моніторити ситуацію і нові правила, зокрема необхідність облаштування протирадіаційних укриттів.

l Щодо фінансування: з бюджету громади бу­ло виділено кошти на ремонти та будівницт­во. А саме: 1,5 млн грн – на будівництво ста­діо­ну в ліцеї № 14; на капремонти систем опалення в ЗДО № 22 – 141 тис. грн, а в ліцеї № 15 – 180,6 тис. грн.

l Ліцеї № № 5, 9, 16 взяли участь у відборі проєктів на придбання обладнання, створення та модернізацію їдалень (харчоблоків) за кошти державної субвенції (у співфінансуванні з місцевим бюджетом).

l Лісковецька гімназія перейде у статус початкової школи, а ліцеї №2 та №1 – у статус гімназії. Такі зміни відбулися відповідно до вимог нового законодавства та рішення сесії міськради.

l Для двох наших закладів (міський ліцей та ліцей №17), де створено осередки вивчення предмета «Захист України», розпочали закупівлю інноваційного навчального обладнання. Для цього загалом уряд виділив 1,65 млрд грн субвенції.

Тетяна ДИКА.

УКРИТТІВ БІЛЬШАЛО, ШКІЛ МЕНШАЛО

Серед основних вимог до освіти реального часу – безпека навчання. Школа може бути «повний фарш», але без укриття, на випадок тривоги, до неї вхід заборонено. Тож великі зусилля в громадах Кам’янеччини кинули на влаштування, покращення схованок під землею, в класах переважно виконували поточні ремонти.

l Капітально підійшли до безпекового питання в Слобідсько-Кульчієвецькій громаді та придбали два укриття модульного типу для Мукшо-Китайгородського ліцею та Кам’янської гімназії.

– Ці заклади мали укриття, але вони були недостатньої місткості. На закупівлю сучасних захисних споруд виділено з місцевого бюджету майже 6 млн грн. Плануємо всім офлайн навчання, – говорить начальник відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту громади Олена СЕНДЗЮК.

Комісійне обстеження визнало місцеву освітню мережу готовою відчинити двері усім 675 здобувачам освіти. Познайомляться зі школою 51 першачок.
Правда, не буде на святі знань Боришковецької початкової школи. Як повідомила Олена Сергіївна, вона залишилася без жодного учня, а дошкільний структурний підрозділ нараховував всього 5 діток, тому заклад закрили. Маленьких вихованців тепер возять до Кульчіївців.

l Перевірку пройшли та допущені до прийому здобувачів освіти в Гуменецькій тергромаді. Як мінімізували небезпеку для освітнього середовища, розповіла начальник відділу освіти, культури, спорту і туризму Ма­ріанна ВЕЛИКОХАТЬКО:

– Ми додатково зробили три укриття, щоб взагалі відмовитися від змішаної форми навчання. До цього мусили частково застосовувати дистанційку, але в цьому році всі школярі зможуть отримувати знання лише «наживо». Загалом на якісні поліпшення укриттів спрямовано 300 тис.грн.

l Переступлять пороги своїх «Альма-матер» 636 дітей, 50 першокласників Жванецької та 204 учні, 13 першачків Китайгородської сільських рад. Під час об’їзду проінспектовано тутешні навчальні класи, харчо­блоки, їдальні, спортзали, і, звісно, дотримання безпечних умов перебування учнів. Як повідомили у профільних відділах, за результатами обстежень заклади відповідають санітарно-гігієнічним нормам, мають відповідне матеріально-технічне забезпечення та готові до роботи.

l Всі п’ять ЗЗСО Орининської ТГ з укриттями, всі працюватимуть в очному режимі та зустрінуть у своїх стінах 620 школярів, першокласників – 46. До нового навчального року тут придбано будівельні та господарські товари на суму понад 1,1 млн грн та завершено поточний ремонт укриття в Чорнокозинецькому ліцеї.

l Необхідні рекомендації та позитивний вердикт для відкриття навчальних закладів одержала Староушицька громада, де опа­новуватимуть науку приблизно 400 учнів,
23 першачки.

– Ще у перший рік війни ми серйозно попрацювали над укриттями. З самого початку в нас ніхто в коридорах не ховався, мали куди спускатися в підвальні приміщення, і увесь учнівський контингент був охоплений очним навчанням. У цей рік збільшили площі сховища в Староушицькому ліцеї, – інформує начальник відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту селищної ради Наталія БИЧОК. – Поряд з цим проводилися косметичні ремонти, вирішувалися робочі питання. За підтримки місцевих підприємців Староушицький ліцей поповнився великим екранним проєктором. А у співпраці з ОВА міжнародна неурядова організація Plan International нам придбала шкільний автобус. Через скорочення кількості дітей довелося ліквідувати Чабанівську філію, і новий транспорт підвозитиме школярів того напрямку. Для надання дошкільної освіти на місці дошкільного підрозділу філії створено дитсадок. По тій же причині малокомплектності Подільський ліцей реорганізовано у філію Староушицького ліцею.

Лічені дні залишаються до старту, коли дітлахи знову сядуть за свої парти. Ми хочемо бачити їх розумними, але, найперше, щасливими. Тож нехай у новому шкільному році вони не чутимуть тривог, з класу зриватимуться лише за дзвінком на перерву, а укриття… хай просто будуть.

Юлія ЛІЧКЕВИЧ.