Вівторок, 15 Жовтня 2024 р.

СТАРТУВАВ КАМ’ЯНЕЦЬКИЙ ПАТРУЛЬ

27 серпня на Кам’янеччині запрацював батальйон патрульної поліції. Стартували патрульні урочисто і з гостями: на захід були запрошені керівництво області, міста, району, а також перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції полковник поліції Олексій БІЛОШИЦЬКИЙ, начальник ГУНП у Хмельницькій області генерал поліції Руслан ГЕРАСИМЧУК, керівник відділу з правоохоронних питань посольства США Річард САНДЕРС.

Відтепер патрульні забез­печуватимуть порядок не лише у Хмельницькому та на дорогах обласного значення, як це було раніше, а й патрулю­ватимуть усі 15 територіальних громад Кам’янець-Подільського району: 375 населених пунктів, у яких проживають близько 290 тисяч осіб.

– Запуск Кам’янець-Подільського району – це наступний етап реформи патрульної поліції, а саме розповсюдження її дії на територію районів, – зазначив Олексій Білошицький у зверненні до особового складу. – Адже до цього патрульна поліція працювала лише у великих міс­тах, в обласних центрах та на трасах міжнародного значення. Це вже третій район в Україні, який запускається на патрулювання нашими екіпажами.
Серед вас багато тих, хто не тільки здобув досвід служіння українському народові в па­трульній поліції, але й має видат­ні досягнення безпосередньо
на лінії фронту. У вас потужний по­тен­ціал, тому впевнений, що будете розвивати цей підрозділ і матимете неперевершені на­дбання.

Прокоментував подію і Руслан Герасимчук:
– Патрульна поліція, яка ви­йшла на територію Кам’янець-Подільського району, захищатиме права і свободи громадян, протидіятиме злочинності, а також надаватиме допомогу тим громадянам, які будуть потребувати її від нас.
Сьогодні патрульний поліцейський – це не тільки працівник поліції, який гарантує публічну безпеку і порядок, сьогодні ми всі разом чітко захищаємо і рубежі нашої України від агресора, який прийшов до нас і намагається здіснити геноцид українського народу.

Детальніше про новостворений підрозділ «ПОДОЛЯНИНУ» розповів командир бата­льйону патрульної поліції Ка­м’янець-Подільського району старший лейтенант поліції Павло БЕЗДІТНИЙ:
– Першочергові завдання БПП – це реагування на звернення і повідомлення громадян, охорона громадського порядку та гарантування безпеки дорожнього руху на дорогах Кам’янець-Подільського району. Також проєкт покликаний покращити оперативність і якість поліцейського сервісу, забезпечити порядок, охорону прав і свобод людини, інтересів суспільства й держави, протидіяти злочинності. Поліцейські проводять і профілактичні заходи, які спрямовані на недопущення адміністративних та кримінальних правопорушень тощо.

– Як жителі громади можуть звернутися по допомогу пат­рульної поліції?
– Патрульні поліцейські реагуватимуть на всі виклики, які надходитимуть на лінію «102». Також можна самостійно звернутися до нас за адресою: Кам’янець-Подільський, вул.Заводська, 6-А.

– Яка структура новоствореного батальйону?
– До складу підрозділу патрульної поліції входять не лише правоохоронці, яких щодня бачите на вулицях району, а ще й працівники відділення адміністративної практики, розшуку та опрацювання матеріалів ДТП, відділення кадрового забезпечення, моніторингу та аналітичного забезпечення, безпеки дорожньо­-го руху, відділення чергової служби та відділення забезпечення діяльності. Ще до складу БПП з об­слуговування Кам’янець-Подільського району входить група зв’язку і телекомунікацій, а також правового та документального забезпечень.

Командир батальйону патрульної поліції Кам’янець-Подільського району старший лейтенант поліції Павло БЕЗДІТНИЙ– Павле Анатолійовичу, яка кількість поліцейських несуть службу на сьогодні? І чи є серед них жінки?
– Батальйон патрульної поліції налічує понад дві сотні правоохоронців, які вже склали присягу на вірність українському народові й готові гарантувати публічну безпеку і порядок. Серед них – 36 жінок, які несуть службу безпосередньо на території Кам’янець-Подільського району, а також працюють на цивільних посадах.

– Торік у березні розпочався набір до лав патрульної поліції в нашому районі. Чи є серед новобранців копи з досвідом?
– Усі кандидати на посади пройшли ретельний конкурсний відбір і тривале навчання. Зокрема, спеціальний курс, організований за підтримки Посольства США в Україні.
Батальйон складається не лише з но­вобранців, які в минулому працювали на цивільних посадах. Є і військові, і до­свідчені поліцейські, які служили в ін­ших підрозділах Нацполіції, серед них 11 правоохоронців, які є учасниками бойових дій.

– Скільки в батальйоні патрульних авто?
– 26 автомобілів, які було надано за програмою «Підтримки і забезпечення сталості реформ у Національній поліції України» від відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні (INL – The Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs).
Принагідно зазначу, що кожен, хто бажає працювати в команді новоствореного батальйону патрульної поліції, може заповнити анкету за посиланням: https://anketa.patrolpolice.gov.ua/.
Крім цього, потрібно бути повнолітнім громадянином України, вільно володіти українською мовою, мати повну загальну середню або вищу освіту, посвідчення водія категорії В (або готовність самостійно отримати водійські права до початку навчання).
Пройшовши вдало всі етапи відбору, можна вступити до команди патрульної поліції, разом бути на варті безпеки й змінювати країну на краще!

Сюзанна СИРОТЮК.