ПІДТРИМАЛИ ОСВІТУ, МЕДИЦИНУ І ПРЕЗИДЕНТА
Порядок денний 51-ї сесії міської ради, що відбулася 6 березня, складався з понад 60 основних і 140 земельних питань.
Під час засідання депутати присвоїли звання «Почесний громадянин м.Кам’янця-Подільського» (посмертно) 11 Героям: Денису КОВАЛЬСЬКОМУ, Івану ГРЕЧАНОМУ, Віталію БЕРЕЗОВСЬКОМУ, Олександру МІТІНУ, Руслану ГУТУ, Олегу ТЕТЯНЮКУ, Артуру СКАВРЕНЮКУ, Андрію СУЩЕВУ, Миколі ДРЯМІНУ, Івану БУЛЯКУ, Сергію НАДОЛЬСЬКОМУ.
А ще відзнакою міської ради «Честь і шана» нагородили тренера-викладача з баскетболу дитячо-юнацької спортивної школи №1 Кіма МІТЕЛЬМАНА за вагомий внесок у справу навчання і виховання підростаючого покоління та з нагоди 75-річчя від дня народження.
Після цього депутати підтримали Президента України Володимира Зеленського. Відповідне звернення до вищих органів влади було ухвалено під час засідання.
– Ви всі знаєте, що нині відбувається на політичній арені. Я вважаю, що ми маємо висловити підтримку нашому Президенту, його діям, щоб він був ще більше впевнений і відстоював надалі інтереси нашої України на міжнародній арені, – звернувся до колег голова фракції партії «Слуга народу» Сергій ВЕДЕРНІКОВ.
На сесії ухвалили рішення виділити 19,4 млн грн на підтримку ЗСУ, безпекового блоку та військових ветеранів: 3 млн грн – на підтримку однієї з військових частин; 10,6 млн грн – на створення Ветеранського простору в приміщенні поліклініки на вул.І.Франка; 5,8 млн грн – на заходи з національної безпеки та безпеки громади.
«Це стало можливим завдяки перевиконанню бюджету 2024 року в розмірі 125,7 млн грн та перехідним залишкам коштів станом на 1 січня в розмірі 81,5 млн грн, – зазначив у післясесійному дописі в соцмережах міський голова Михайло ПОСІТКО. – Збільшення підтримки наших оборонців є вкрай важливим у такі непрості дні. Щодо проєкту Ветеранського простору, то впродовж 10 років він здавався для громади непосильним. Але сьогодні ми дали старт втіленню такої ідеї».
Також депутати підтримали програму «Пліч-о-пліч. Єднання громад», яка передбачає парування громад на форпост і громаду тилу. Тобто, ті, які перебувають у тилу, допомагають громадам, розташованим у безпосередній близькості з територією агресора або зоною окупації. У нашій області: Хмельницький співпрацюватиме з м.Ізюм Харківської області, Меджибізька громада – з Чорнобаївською громадою Херсонської області тощо. А оскільки Кам’янець-Подільський допомагав і надалі опікується проблемами м.Конотоп, то йому в партнери і випало саме це місто. Адже вони мають чимало спільного: історична спадщина, промисловий потенціал і, звичайно ж, працьовиті, щирі, гарні люди.
А ще з метою сприяння розвитку партнерських відносин депутати затвердили угоду про співпрацю між м.Кам’янцем-Подільським та м.Хелм (Польща).
На сесії міська рада ухвалила і низку важливих рішень для розвитку медичної галузі громади, а саме фінансування: 785 тис. грн – на закупівлю ударно-хвильової установки для реабілітаційного центру міської лікарні; 350 тис. грн закладено в бюджет на 2025 рік для виготовлення проєктно-кошторисної документації ремонту міської поліклініки; 120 тис. грн виділено на проєктні документи з ремонту системи водопостачання і водовідведення перинатального відділення міської лікарні; 200 тис. грн заплановано для компенсації виплат зарплат працівникам дитячої поліклініки.
Народні обранці ухвалили рішення про фінансові доплати до зарплат педагогічних працівників, які працюють у дошкільних закладах, закладах культури, позашкільної освіти та підліткових клубах громади.
«З моєї ініціативи та завдяки роботі бюджетної комісії освітяни громади отримуватимуть вищу заробітну плату. Розмір муніципальної фінансової допомоги становитиме 1300 грн, а з 1 вересня – 2600 грн (загальна сума програм склала близько 24 млн грн). Раніше ми також підвищили доплату педагогам ЗЗСО за престижність до максимальних 30%, що є рідкісним явищем серед громад України», – повідомив мер у фейсбуку.
Сюзанна СИРОТЮК.