Вівторок, 08 Липня 2025 р.
3 Липня 2025

НОВІ РІШЕННЯ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ВПО

У Муніципальному ресурсному центрі підтримки ВПО 18 черв­ня відбулося чергове засідання Координаційної ради з питань внутрішньо переміщених осіб при міському голові. Учасники зібралися, аби обговорити виклики, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи у громаді, та узгодити нові кроки підтримки.

Головував на засіданні очільник Координаційної ради Олег ГОНЧАРУК, який представив оновлену інформацію щодо кількості та потреб ВПО у гро­маді. Особливу увагу він приділив можливостям, які відкриває онлайн-платформа БФ «Stabili­zation Support Services» – вона надає доступ до освітніх заходів, консультацій і обміну практиками для ВПО та рад, що працюють у цій сфері.

СОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА І НОВІ ПРОПОЗИЦІЇ

Окремим блоком стала тема соціального захисту людей з інвалідністю серед ВПО. Олег Гон­чарук запропонував під час розробки нових соціальних програм передбачити для них «пакет підтримки». Начальниця фінансового управ­ління міської ради Оксана ГУТ представила діючі цільові програми. За результатами обговорення вирішено створити при Раді робочу групу, яка підготує пропозиції щодо врахування потреб ВПО у бюджетному плануванні на місцевому рівні.

ДІТИ, ОСВІТА І ТЕХНОЛОГІЇ

Питання доступу до освіти не залишилися поза увагою. Заступниця начальника управління освіти і науки Юлія САБАТ надала детальну інформацію про кількість дітей ВПО у школах та дитсадках громади, наявність вільних місць, забезпечення підручниками й харчуванням. Голова ГО «НТЦ «Подільський біорегіон» Юрій ПАСТУХ виступив з ініціативою зібрати детальну інформацію про потреби дітей із вразливих категорій у за­собах для дистанційного на­вчан­ня. Організація готова надати га­джети в межах проєкту «Chrome­book for Kids». Освітнє управління підготує відповідну інформацію до наступного засідання Ради.

ОБМІН ДОСВІДОМ І НОВІ МОЖЛИВОСТІ

До засідання долучилися представники обласної Ради ВПО на чолі з головою Оленою ДОРОГОЮ. Вони поділилися досвідом роботи на обласному рівні, планами візитів до громад і закликали налагоджувати тіснішу комунікацію між місцеви­ми радами ВПО. Жвавий інтерес викликала презентація пілотного проєкту на Дніпропетровщині щодо створення житлового кооперативу для ВПО.

МІСЦЕВА ФІЛАНТРОПІЯ В ДІЇ

На завершення Юрій Пас­тух повідомив про включення ГО «НТЦ «Подільський біорегіон» до Національної мережі роз­витку локальної філантропії. Завдяки цьому, з початку року в громаді реалізовано 7 соціальних ініціатив, з яких три безпосередньо пов’язані з ВПО.

Він також висловив подяку ме­ценатам – директору ТОВ «Босал мануфактуринг Україна» Кос­тянтину ПАПАШЕВУ та директорці ТОВ «МетаЛист-КП» Ользі ПРОТОЦЬКІЙ, які підтримують місцеві проєкти. Їхню відкритість до співпраці та соціальну відповідальність було відзначено офіційними подяками.

– Коли бізнес, влада і громада об’єднують зусилля, з’являються реальні зміни. Ми вдячні кожному, хто не залишається осторонь, – зазначив Юрій Пастух.

Лариса ФРАНЧУК, секретар Координаційної ради.