НОВІ РІШЕННЯ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ВПО
У Муніципальному ресурсному центрі підтримки ВПО 18 червня відбулося чергове засідання Координаційної ради з питань внутрішньо переміщених осіб при міському голові. Учасники зібралися, аби обговорити виклики, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи у громаді, та узгодити нові кроки підтримки.
Головував на засіданні очільник Координаційної ради Олег ГОНЧАРУК, який представив оновлену інформацію щодо кількості та потреб ВПО у громаді. Особливу увагу він приділив можливостям, які відкриває онлайн-платформа БФ «Stabilization Support Services» – вона надає доступ до освітніх заходів, консультацій і обміну практиками для ВПО та рад, що працюють у цій сфері.
СОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА І НОВІ ПРОПОЗИЦІЇ
Окремим блоком стала тема соціального захисту людей з інвалідністю серед ВПО. Олег Гончарук запропонував під час розробки нових соціальних програм передбачити для них «пакет підтримки». Начальниця фінансового управління міської ради Оксана ГУТ представила діючі цільові програми. За результатами обговорення вирішено створити при Раді робочу групу, яка підготує пропозиції щодо врахування потреб ВПО у бюджетному плануванні на місцевому рівні.
ДІТИ, ОСВІТА І ТЕХНОЛОГІЇ
Питання доступу до освіти не залишилися поза увагою. Заступниця начальника управління освіти і науки Юлія САБАТ надала детальну інформацію про кількість дітей ВПО у школах та дитсадках громади, наявність вільних місць, забезпечення підручниками й харчуванням. Голова ГО «НТЦ «Подільський біорегіон» Юрій ПАСТУХ виступив з ініціативою зібрати детальну інформацію про потреби дітей із вразливих категорій у засобах для дистанційного навчання. Організація готова надати гаджети в межах проєкту «Chromebook for Kids». Освітнє управління підготує відповідну інформацію до наступного засідання Ради.
ОБМІН ДОСВІДОМ І НОВІ МОЖЛИВОСТІ
До засідання долучилися представники обласної Ради ВПО на чолі з головою Оленою ДОРОГОЮ. Вони поділилися досвідом роботи на обласному рівні, планами візитів до громад і закликали налагоджувати тіснішу комунікацію між місцевими радами ВПО. Жвавий інтерес викликала презентація пілотного проєкту на Дніпропетровщині щодо створення житлового кооперативу для ВПО.
МІСЦЕВА ФІЛАНТРОПІЯ В ДІЇ
На завершення Юрій Пастух повідомив про включення ГО «НТЦ «Подільський біорегіон» до Національної мережі розвитку локальної філантропії. Завдяки цьому, з початку року в громаді реалізовано 7 соціальних ініціатив, з яких три безпосередньо пов’язані з ВПО.
Він також висловив подяку меценатам – директору ТОВ «Босал мануфактуринг Україна» Костянтину ПАПАШЕВУ та директорці ТОВ «МетаЛист-КП» Ользі ПРОТОЦЬКІЙ, які підтримують місцеві проєкти. Їхню відкритість до співпраці та соціальну відповідальність було відзначено офіційними подяками.
– Коли бізнес, влада і громада об’єднують зусилля, з’являються реальні зміни. Ми вдячні кожному, хто не залишається осторонь, – зазначив Юрій Пастух.
Лариса ФРАНЧУК, секретар Координаційної ради.