Вівторок, 05 Грудня 2023 р.
5 Жовтня 2023

НОВИНИ Є В МІСТІ ТА СЕЛАХ

2 жовтня відбувся щотижневий брифінг за участі керівництва міста, де журналістам розповідали про поточну фінансову ситуацію в міський тергромаді, поглиблення міжнародної співпраці, розвиток приєднаних сіл і проведення акції «День активного донату».

– Позаминулого тижня ми повідомляли, що, попри обставини, за станом на 1 вересня, маємо перевиконання дохідної частини бюджету на суму 50 мільйонів гривень, – розповідає заступниця міського голови з фінансових питань Олександра ШЕВЧУК. – Тож наразі інтенсивно опрацьовуємо листи щодо додаткових потреб від наших розпорядників. Особливу увагу приділяємо потребам військових. Створено робочу групу на чолі з профільним заступником міського голови Мирославом Смотровим, яка працює безпосередньо з військом та опрацьовує їхні прохання. Друге, на чому акцентуємо увагу та що пов’язане з видатковим ресурсом, – підготовка до осінньо-зимового періоду. Третє – харчування наших дітей, особливо пільгових категорій. А також пільги на проїзд і медикаменти.

За словами Олександри Шевчук, недавно підбито підсумки роботи балансових комісій за І півріччя. За їх результатами, з 23 комунальних підприємств міста 16 за першу половину року закінчили з прибутком, 5 – зі збитками, а два мали нульовий фінансовий результат.
Згодом слово взяв заступник міського голови Вадим МЕНДОГРАЛО, який розповів про реалізацію проєктів «Книга пам’яті» та «Дзвін пам’яті», а також поділився планами громади на майбутню міжнародну співпрацю:

– Учора відбулося відкриття стели «Книга пам’яті». Це результат спільної праці новоствореного відділу цифрової трансформації та комп’ютерного забезпечення. Це буде цифровий продукт, яким можна користуватися не лише безпосередньо у сквері Героїв, а й за допомогою сайту memories.kam-pod.gov.ua. Ресурс доступний у будь-якій точці світу, в тому числі для родин і побратимів загиблих Героїв, які не завжди перебувають у Кам’янці-Подільському.

Також Вадим Мендограло говорив і про міжнародну спів­працю, яку днями делегація міськради поглиблювала у сло­вацькому місті-партнері Дольний Кубін:

– Домовилися про низку благодійних культурних і спортивних заходів. Зокрема, у планах проведення товариської гри між нашим «Епіцентром» і футбольним клубом словацького міста. Обидві команди є приватними, тому наразі попередньо погоджує­мо це з їхнім керівництвом. На жаль, у нас не можемо влашту­вати міжнародний матч, тому, якщо все вийде, гра відбудеться у Словаччині, а зібрані кошти пе­редадуть на нашу боротьбу проти агресора.

Про ситуацію у приєднаних до міста селах слухачам розповів відповідальний за благоустрій цих територій Анатолій КОСТЮК:

– Кожному з 11 сіл, приєднаних до міста в рамках децентралізації, приділяється відповідна увага. Наприклад, у селі Довжок ремонтуємо амбулаторію, днями у Ходорівцях розпочнеться ремонт сільського клубу та амбулаторії. Також в Острівчанах вда­лося відкрити медпункт, куди при­їжджають спеціалісти з Колибаїв­ки. У кожному селі зробили паркани біля пам’ятників. Займаємося й ремонтом доріг, недавно завершили його на Довжку, а наразі виконуємо у Княгинині.

Також пан Анатолій розкриває ситуацію щодо бомбосховищ. За його словами, їх вдалося облаштувати в Острівчанах і Колибаївці, де з’явилося одразу декілька укриттів. На черзі – Ходорівці.
Проте, аби зробити більше, потрібні кошти. Їх намагаються залучити від місцевих бізнесменів.

– Наразі майже все, що робимо, за кошти міського бюджету, – каже Анатолій Костюк. – Спів­працюємо й з підприємцями-­аграріями. Іноді через роботу з документацією процес затягується, але відмови від бізнесу немає. Минулої п’ятниці отрима­ли сертифікат на 10 тисяч гривень від однієї з аграрних фірм. Згодом разом із міським головою визначимося, на що їх витратити.

Наостанок заступник директора департаменту гуманітарної політики Валерій КОВАЛЬЧУК довів до представників ЗМІ інформацію про «День активного донату», який відбувся в місті 25-29 вересня:

– У рамках акції збирали білу тканину для маскувальних сіток, горіхи, сухофрукти та гроші для ЗСУ. Для цього діяли три намети, розташовані в різних локаціях міс­та. 4627 гривень буде пере­дано на закупівлю компонентів для дронів. Тканина – волонтерським центрам, а продукти – війську. Також 29 вересня в навчальних закладах відбулася патріотична толока та майстер-класи з плетіння сіток.

Долучилися до «Дня активного донату» й військовослужбовці, які влаштували для студентів і школярів виставку обладунків сучасного українського воїна.

Олександр ЩЕРБАТИХ.