Понеділок, 27 Травня 2024 р.
29 Червня 2023

БЕЗ ЕКСПЕРТНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ. НОВИЙ АЛГОРИТМ РЕЄСТРАЦІЇ ТА ПЕРЕРЕЄСТРАЦІЇ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ В УКРАЇНІ

Кабінет Міністрів України ухва­лив Постанову №599, якою визначено, що під час перереєст­рації транспортного засобу ви­сновок Експертної служби МВС не є обов’язковим, за винятком першої реєстрації на території Украї­ни транспортного засобу, ввезеного з-за кордону.

Таким чином, скасовано проходження експертного дослідження при великій кількості реєстраційних дій із транспортними засобами, а процедура купівлі-продажу стає ще зручнішою. Потрібно лише звернутися до будь-якого зручного сервісного центру МВС, який надає послуги з реєстрації та перереєстрації транспортного засобу.
– Під час проведення експертного дослідження під час перереєст­рації транспортних засобів експерти МВС 2022 року виявили 1202 транспортні засоби з підробленими або заміненими ідентифікаційними номерами двигуна, шасі автомобіля, а в першій половині 2023 року – 381. Водночас більшість таких порушень було виявлено під час дослідження вживаних транспортних засобів, увезених з-за кордону вперше. Загалом за рік проводяться близько 1,5 млн експертних досліджень транспортних засобів і документів про їх реєстрацію. Тобто у відсотковому співвідношенні експерти виявляли 0,08% порушень із загальної кількості досліджень, – по­яснив заступник міністра внут­рішніх справ України Богдан Драп’ятий.

Дослідження транспортного засобу Експертною службою МВС є обов’язковим відтепер лише при першій реєстрації вживаного ввезеного з-за кордону транс­портного засобу. Вартість такого дослідження залишається незмінною і становить орієнтовно 350 грн.

Водночас за бажанням продавця або покупця можна про­вести експертне дослідження транспортного засобу і реєстраційних документів до нього з видаванням висновку експертного дослідження. Тобто, держава надає вибір щодо формату і способу отримання державних послуг.

Експертне дослідження ви­конується Експертною службою МВС або іншими державними спеціалізованими установами, що проводять судово-експертну діяльність і які мають кваліфікацію судового експерта з правом проведення досліджень за від­повідними експертними спе­ціальностями з метою визначення справжності ідентифікацій­них номерів транспортного засобу і реєстраційних документів (виявлення фактів знищення, підроблення або зміни номерів вузлів та агрегатів транспортних засобів, підроблення реєстраційних документів, що їх супроводжують), і включає огляд транс­портного засобу та звірку інформації щодо транспортного засобу, внесеного до реєстраційних документів.
Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за номером: (044) 290-19-88, або на сторінці Головного сервісного центру МВС у фейсбуку. Відповіді на найпоширеніші запитання та корисна інформація на сайті.

Інформацію надав територіальний Сервісний центр №6843 РСЦ МВСУ в Кам’янці-Подільському.