Понеділок, 04 Грудня 2023 р.
28 Вересня 2023

ФІШИНГ – ТО ТАКОЖ ШАХРАЙСТВО

l На початку тижня до поліції Кам’янеччини звернулися дві громадянки, яких ошукали інтернет-шахраї. 43-річній жительці Гуківської тергромади зловмисник продав неіснуючий товар. Шахрай розмістив оголошення про продаж електрогенератора, однак відправити товар без повної оплати відмовився. Таким чином «продавець» виманив із довірливої жінки 8 тис. грн. 39-річна кам’янчанка знайшла оголошення, в якому йшлося про надання фінансової допомоги. Коли жінка зателефонувала на вказаний номер, зловмисник випитав усі персональні дані, після чого заволодів з її рахунку 59 тис. грн.

l А 49-річна кам’янчанка, яка також звернулася до поліції зі скаргою, розмістила на сайті оголошень інформацію про продаж взуття. Згодом їй надійшло повідомлення від зловмисника, який під приводом купівлі товару надіслав фішингове посилання нібито для підтвердження платежу. Жінка перейшла за посиланням та ввела дані своєї картки. Одразу з її рахунку було знято кошти в розмірі понад 9 тис. грн.

Фішинг є досить поширеним видом шахрайства в інтернет-просторі. Під виглядом цікавого контенту зловмисники хапають на «гачок» до­вірливих користувачів та отримують доступ до їхніх персональних даних. Часто фішинг приховується за оголошеннями про надання фінансової допомоги, купівлі-продажу будь-якого товару за низькими цінами.

За інформацією Кам’янець-Подільського РУП.