Вівторок, 01 Квітня 2025 р.

ВИБУХ У ТЦК: СТУДЕНТОМ І НАРКОМАНОМ КЕРУВАЛА ФСБ

Служба безпеки України і Національна поліція затримали двох агентів рф, які здійснили замовний теракт у Кам’янці-Подільському 5 лютого цього року. Фігуранти «втемну» використали кур’єра із сервісу доставки, щоб привезти вибухівку до цілі, яку визначили спецслужби рф. Тоді внаслідок вибуху на тери­торії ТЦК на вул.Сіцінського ку­р’єр загинув на місці, а 8 людей зазнали поранень різного ступеня важкості.

Упродовж доби після теракту було затримано обох виконавців злочину, а протягом наступних днів задокументовано їхній зв’язок із російською спецслужбою. Зловмисниками вияви­-лися місцевий наркозалежний і 17-річний студент міського коледжу, яких завербували через Телеграм-канал із пошуку «легких» заробітків. Обидва фігуранти діяли нарізно, але мали спіль­ного російського куратора.

За його інструкцією неповнолітній агент виготовив саморобний вибуховий пристрій (СВП). Для максимального ураження він начинив його гайками та обрізками арматури, а для дистанційної детонації – спорядив мобільним телефоном. Потім студент заклав СВП у схованку та передав геолокацію своєму ку­ратору з фсб. Російський спецслужбист повідомив координати іншому агенту – наркозалежному, який у подальшому забрав вибухівку.

Згодом наркозалежний мав доставити СВП під виглядом посилки до будівлі ТЦК. Зрозумівши, що його можуть спробувати ліквідувати «як свідка», він замо­вив доставку. Коли кур’єр при­був під ТЦК, окупанти підірвали вибухівку разом із ним.

Під час обшуків у затриманих вилучено мобільні телефони з доказами контактів зі спецслужбами рф, а також знаряд­дя і компоненти для виготовлення СВП.

Наразі обом затриманим повідомлено про підозру за ч.3 ст.258 ККУ (терористичний акт, що призвів до загибелі людини). Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує довіч­-не ув’язнення з конфіскацією майна. Комплексні заходи проводили співробітники СБУ у Хмельницькій області спільно з Національною поліцією за процесуа­льного керівництва Хмельницької спеціалізованої прокурату­ри у сфері оборони Західного регіону.

Якщо вас вербують для підпалу авто ЗСУ, адмінбудівлі, теракту чи мінування, одразу повідомляйте про це на чат-бот СБУ «Спали» ФСБешника» (t.me/spaly_fsb_bot).

За інформацією СБУ.