Вівторок, 20 Лютого 2024 р.
30 Листопада 2023

«ПІДТРИМКА ТА ПРОМОЦІЯ БІЗНЕСУ КАМ’ЯНЕЧЧИНИ: ЕКСПОРТ, ВІДНОВЛЕННЯ, МАСШТАБУВАННЯ» – РЕЗУЛЬТАТИ БІЗНЕС-ФОРУМУ ВІД EU4BUSINESS

 

23-24 листопада 2023 р., м.Кам’янець-Подільський. На замовлення програми EU4Business за фінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини відбувся бізнес-форум для виробників і представників локальних бізнесів Кам’янця-Подільського.

Малий і середній бізнес – основа розвитку економіки України під час повномасштабної війни. Їхня стабільність – важливий сигнал як для українців, так і для світової спільноти про те, що україн­ська економіка здатна швидко відновлюватися.

– В умовах повномасштабної війни важко переоцінити внесок представників малого та середнього бізнесу в розвиток економіки нашої країни загалом і Кам’янець-Подільського регіону зокрема. Наші підприємці стійкі, вони тримають тил у складних економічних умовах, підтримують армію і, попри всі виклики, розвивають інновації, демонструючи успіхи та зростання, – зауважив міський голова Кам’янця-Подільського Михайло ПОСІТКО.

Європейський Союз і уряд Німеччини через програму EU4Business підтримують Україну, щоб вона стала сильним партнером у Євросоюзі. Попри війну, дві третини українських компаній працюють. Програма EU4Business допомагає створити зв’язки між європейськими та україн­ськими підприємствами, які приносять користь обом сторонам.

– Програма «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» спрямована на підтримку малих і середніх підприємств в Україні. Основним завданням програми є сталий економічний розвиток України, Програма підтримує МСП за рахунок багатьох проєктів, які реалізуються в напрямках співпраці з міськими радами, кластерами, організаціями з підтримки бізнесу, навчальних поїздок, налагодження партнерських відносин в економічній сфері між європейськими та українськими органами місцевого самоврядування, грантових програм, реалізації заходів у напрямку інтеграції України до ЄС тощо, – зазначив директор програми пан
Хаген ЕТТНЕР
.

У межах форуму відбулася презентація довідника компаній Кам’янець-Подільської міської територіальної громади «Бізнес гід – візитниця Кам’янеччини», каталогу «Експортний потенціал Кам’янеччини» та інвестиційного паспорта громади.

– Наша головна мета – покращити бізнес-­середовище і підтримати малий та середній бізнес Кам’янця-Подільського. Це відбувається в тісній і ефективній співпраці з органами державної та місцевої влади завдяки нашим міжнародним партнерам, – наголосила директорка департаменту еконо­міки та розвитку інфраструктури міста Майя ГУРСЬКА.

Учасники зустрічі обговорили виклики і можливості для малого та середнього бізнесу під час війни: релокацію команд і досвід роботи в нових умовах, масштабування та вихід на нові ринки за підтримки національних і міжнародних програм, проєктів розвитку експорту, інст­рументи й умови для державної підтримки та відновлення бізнесу, а також ефективні заходи з розвитку та промоції.

Довідкова інформація:

Форум організувала Кам’янець-Подільська міська рада в межах грантового конкурсу з системної підтримки малого і середнього підприємництва на замовлення програми міжнародної спів­праці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку спільно фінансують Європейський Союз і уряд Німеччини. Грантовий конкурс виконує Фонд розвитку підприємництва, стратегічним виконавцем програми є німецька федеральна ком­панія Deutsche Gesellschaft für Interna­tionale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту.

 

Зміст публікації є виключною відповідальністю Кам’янець-Подільської міської ради і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ, ФРП.