Середа, 11 Вересня 2024 р.
1 Серпня 2024

А НА «ПОДВІР’Ї» ТРИ ТИСЯЧІ ЛЮДЕЙ!

Чотири місяці соціально-культурний центр «Подвір’я» вирував подіями. Для багатьох мешканок і мешканців Кам’янця-Подільського з’явилася можливість розпочати нове життя – активне, творче, гармонійне.

Клуб скандинавської ходьби, тренування з денс-фітнесу, три курси психологічних тренінгів, творчі майстерні та сеанси арттерапії, навчання мобільної грамотності, п’ятничні зустрічі літніх людей, кіноклуб, курс Петриківського розпису і відповідний гурток – це все стало можливим завдяки програмі «Єднання заради дії», що втілюється IREX за підтримки Державного департаменту США.
Крок за кроком наші переселенці та місцеві здобували нові навички, тренування за тренуванням зміцнювали своє здоров’я, знаходили нових друзів і однодумців. Нові починання, які стали можливими завдяки проєкту, продовжують жити і по його завершенні: наші учасниці та учасники тепер є впевненими користувачами гаджетів, спорт переріс у звичку, а нові хобі міцно ввійшли в життя і стали додатковою опорою.
Неймовірна Алла Константинова, переселенка з Харкова, – наша активна спортсменка і танцюристка, посіла почесне друге місце серед жінок у змаганнях «Спорт для всіх», подолавши 5-кілометрову дистанцію скандинавської ходьби. Її срібна медаль – потужна мотивація для всіх наших учасниць.

– Це перший п’єдестал у моєму житті! Я не пам’ятаю, коли відчувала такий підйом і запал! Це неймовірні відчуття!пані Алла не приховувала своїх почуттів, і ми щас­ливі, що змогли розділити їх із нею.

Ще одна учасниця – наша запальничка, натхненниця і, безперечно, активістка Маргарита СЄЛІНА з Харкова. Дівчата знають: якщо Маргарита реєструється на захід, то там буде цікаво і корисно! Важко уявити без неї заняття гуртка Петриківського розпису і сеанси арттерапії. Разом із мамою Ольгою СЄЛІНОЮ вони пройшли курс психологічної підтримки. А на тренуваннях зі скандинавської ходьби Маргарита – одна з тих, хто задає темп усій групі.

Я намагаюся наповнити своє життя подіями і враженнями. Нині шкодую, що мало фотографувала до війни. Тепер намагаюся зафіксувати кожен яскравий момент,розповідає жінка.

Звісно, неможливо написати про всіх 620 унікальних учасників проєкту, адже кожен і кожна з них неповторні й багато разів дивували нас своїми результатами.
За кожним прізвищем у бланку реєстрації – ціла історія, варта книги. Дуже часто – невесела, адже більшість наших бенефі­ціарів – ті, хто вимушено покинув рідну домівку.
Ми щасливі, що завдяки нашим заходам ці люди знайшли безпечне коло спілкування, підтримку, розуміння, прийняття. Нові хобі та захоплення.
Марина АРТЕМЕНКО з Донецької області найчастіше каже, що в неї не виходить красиво. А потім ми в захваті милуємося її роботами – звичайна лялька в її руках перетворюється на казкового янгола, а її світлини з декоративною русалкою на березі струмка – ніби готова сторінка дорогого календаря.

«Я можу годинами їх шити. Не думала, що це може так захопити»,відгукується вона. А ми ра­ді, що причетні до успіхів Марини.

Загалом усі заходи проєкту відвідали майже 3000 учасників. Для когось це був один тренінг чи майстерня, для когось – регулярні тренування, поглиб­лення навичок і саморозвиток. Хтось отримав від участі у проєк­ті новий досвід, а хтось – нових друзів.
Ми впевнені, що життя кожно­го нашого учасника стало кращим. Яскравішим. Наповненішим.

Тетяна ОГЛОБЛІНА, БФ «СОС. Штаб громадянської оборони».

Проведення заходів у соціально-культурному центрі «Подвір’я» стало можливим у межах програми «Єднання заради дії», що втілюється IREX за підтримки Державного департаменту США. Вміст є ви­ключно відповідальністю БО «БФ «СОС. Штаб громадянської оборони» і необов’язково відображає погляди IREX та Державного департаменту США.
БФ «СОС. Штаб громадянської оборони» продовжує проведення заходів для полегшення інтеграції внутрішньо переміщених осіб у громаду та підтримання їхнього психоемоційного стану.

Telegram: https://t.me/sos_podillya
Довідки за номером: 067-384-4344.