Вівторок, 12 Листопада 2024 р.
24 Жовтня 2024

МІСЬКА ЛІКАРНЯ: ЗА РІК ПЛЮС 8 ВІДДІЛЕНЬ!

Кандидат медичних наук Борис СИРОТАНа посаді директора КНП «Кам’янець-Подільська міська лікарня» кандидат медичних наук Борис СИРОТА працює лише рік і три місяці. Чи змінилося щось за цей час у лікарні, що нового з’явилося для покращення здоров’я кам’янчан – у нашій розмові з очільником медичного закладу.

– Наша міська лікарня – надзвичайно потужний живий організм, який працює цілодобово 24/7, без вихідних і святкових днів, без перерви, сну і відпочинку, – одразу зазначає Борис Володимирович. – Сьогодні в лікарні 19 відділень, а ще рік тому було 11. У листопаді минулого року до нас приєднався Перинатальний центр. За рік роботи ми відкрили ще три відділення – реа­білітаційне та паліативне, а також відділення малоінвазивної хірургії. В лікарні 671 працівник, що обслуговують 483 ліжко-місця. За негайної потреби ми можемо розгорнути ще 100 ліжок.

– Скільки пацієнтів заклад обслуговує за рік?
– Наші пацієнти – це не тільки ка­м’янчани, а й мешканці сіл нашої громади, внутрішньо переміщені особи, військовослужбовці, люди, які опинилися у складних життєвих обставинах, загалом усі, хто звертається до нас. У середньому за рік обслуговуються стаціонарно 15 тисяч осіб, із них 4,5 тисячі проходять оперативне втручання і 50 тисячам громадян надаємо консультації амбулаторно. Коли людина потрапляє у прий­мальне відділення чи відділення невідкладних станів, одразу відбувається первинний огляд лікарем. Призначаються обстеження, аналізи, які тут же здійснюються ургентною лабораторією та лабораторією міської лікарні. Вона виконує безкоштовно дуже широкий спектр різних досліджень. Є комп’ютерна томографія, найсучасніша ультразвукова, фіброгастроскопічна діагностика. У нас достатньо обладнання, засобів, щоб верифікувати стан пацієнта. Маємо дуже пристойну діагностичну базу. Але, звичайно, вдосконаленню немає меж.

– Як почувається заклад, отри­мавши статус кластерної лікарні?
– Тут працюють дуже висококваліфіковані лікарі, професіонали, сучасні менеджери, обслуговуючий персонал. За показниками діяльності заклад отримав статус кластерної лікарні. А завдання кластерної лікарні – бути найкращою, і ми є такою базою. Вдалося законтрактувати нові пакети медичних гарантій, а вони дають змогу значно розширити та збільшити спектр медичної допомоги. Тісно співпрацюємо з Національною службою здоров’я України і намагаємося виконувати всі поставлені вимоги та завдання.

– Вам було всього 32 роки, коли очолили заклад. Досвіду керівництва таким масштабним підприємством не було, але була спеціальна вища освіта з менеджменту охорони здоров’я і дисертація з цього напряму. Теорія у практиці не підвела?
– Скажу відверто, що прийняти пропозицію очолити лікарню було непросто. Це дуже велика відповідальність перед людьми, колегами, персоналом, громадою, перед собою. Я – лікар, і для мене людське життя – найцінніше, що може бути, і ступінь відповідальності надзвичайно високий. Звичайно, вагав­ся, але мав знання, лікарський до­свід, підтримку колег, довіру міського голови, депутатського корпусу, настанови викладачів. Врешті моє велике бажання допомагати людям, принести користь громаді, втілити найзаповітніші мрії щодо вдосконалення роботи лікарні перемогло. Отже, багато працюю, постійно вчуся, завжди на зв’язку з колегами. Не соромлюся радитися, перечитувати безліч літератури, і це дає результати. Мені дуже допомагають команда однодумців і міська влада, яка дбає про громаду. Наведу один приклад. Коли лікарня наприкінці 2023 року була у критичному фінансовому стані, міський голова Михайло Посітко, депутати повірили нам, підтримали та виділили з міського бюджету додаткові кошти на потреби закладу. Ми виправили ситуацію і, за станом на сьогодні, фінансово спроможні.

– Що Вам із колективом вдалося зробити вагомого, корисного і дуже необхідного для пацієнтів за короткий період перебування на посаді?
– Не буду перераховувати весь обсяг ремонтних робіт, що тривають і у приміщеннях, і на території лікарні, придбання обладнання та інвентарю тощо, адже ми щоденно щось і десь ремонтуємо та купуємо. Завдяки правильній комуніка­-ції та наполегливості залучаємо спонсорську, благодійну допомоги у вигляді продуктів харчування, лікарських засобів, виробів медичного призначення, господарських товарів тощо. До слова, я безмежно вдячний благодійникам і волонтерам, які допомагають лікарні. Дякую від імені всіх працівників і па­цієнтів. Дуже пишаюся відкриттям трьох відділень: паліативного, малоінвазивної хірургії та реабілітаційного. Це дало змогу отримувати медичну допомогу в межах міста. Ми дуже багато працювали, щоб відкрити реабілітаційне відділення на 20 стаціонарних ліжок, яке в умовах сьогодення є надзвичайно важливим. Міська рада виділила кошти на обладнання та облаштування цього відділення, допомагають благодійники. Крім стаціонарних ліжок у нас діє денний стаціонар. Послугами відділення можуть скористатися пацієнти з порушеннями опорно-рухового апарату, після інсультів, інших станів. Вони мають можливість отримувати безкоштовні кваліфіковані медичні реабілітаційні послуги. Важливо, що тут також проходять реабілітацію військовослужбовці та діти. А ще тут можна отримати психосоціальну допомогу. Нині працюємо над тим, щоб збільшити ліжко-місця, тому що їх катастрофічно не вистачає. Відділенню лише у груд­ні виповниться один рік, як воно функціонує. У Перинатальному центрі створені покращені умови перебування пацієнтів.

– Як можна отримати медичну допомогу у Вашому закладі, та які послуги надаються безкош­товно?
– Ми обслуговуємо всіх пацієнтів, які поступили до нас як за направленням сімейного лікаря, так і доставлені швидкою допомогою. Стаціонарна та амбулаторна медична допомога в межах програ­ми «Медичних гарантій» безкош­товна. У разі самозвернення, у закладі діють платні послуги.

– Які у Вас мрії та плани на май­бутнє?
– На сьогоднішній день планів і мрій дуже багато, але найголовнішою є Перемога.

ДЛЯ ДОВІДКИ. Борис Сирота – кам’янчанин. Народився 22 жовтня 1990 р., навчався в 13-й школі. Вступив спочатку до Кам’янець-Подільського медучилища, а після 2 курсу – до Буковинського державного медуніверситету. Одразу після закінчення вишу вступає до Львівського медичного університету ім.Данила Галицького, де здобуває фах лікаря-епідеміолога. Працюючи, навчається в Національній медичній академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика, де здобуває фах лікаря-інфекціоніста та дитячого лікаря-інфекціоніста. Після навчання працював у Кам’янець-Подільській міській лікарні лікарем-епідеміологом, згодом був призначений лікарем-інфекціоністом у Кам’янець-Подільську районну лікарню. З 2020 року Борис Володимирович почав працювати в Чернівецькій обласній клінічній лікарні. 2021-го навчається в аспірантурі при Буковинському державному університеті та стає асистентом кафедри інфекційних хвороб і епідеміології університету. 13 червня 2023 р. призначений на посаду директора комунального некомерційного підприємства Кам’янець-Подільської міської ради «Кам’янець-Подільська міська лікарня». Борис Сирота має наукове звання – доктор філософії за спеціальністю «Охорона здоров’я», «Медицина», кандидат медичних наук. Одружений. Батько двох дітей.

Ганна ГОРИЦЬКА.