КЕРУВАТИ ФІНАНСАМИ ВЧИМОСЯ ЗІ ШКОЛИ
28 жовтня в Молодіжному центрі відбувся круглий стіл «Розвиток фінансової просвіти в регіоні: обмін досвідом та реалізація Національного проєкту з фінансової грамотності 2.0».
Для його проведення до Кам’янця приїхала команда з Кривого Рогу, де програма фінансової просвіти вже почала приносити результати. Освітяни з Дніпропетровщини, маючи багатий досвід проведення фінансових курсів і тренінгів, поділилися практичними знаннями та методиками, що допоможуть Кам’янцю швидко організувати ефективну систему фінансової освіти. Національний проєкт підтримує Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, який із 2019 р. активно працює над підвищенням фінансової обізнаності серед українців. Фонд створив Лігу амбасадорів фінансової грамотності – мережу представників у різних регіонах країни, які працюють на підвищення фінансової культури. Одним із таких амбасадорів є кам’янчанин Едуард КАРПЕНКО.
– Саме завдяки пану Едуарду ми сьогодні тут, щоб разом із представниками місцевих ліцеїв реалізувати проєкт на постійній основі. Ми склали програму для 10-х класів, яку розробили з урахуванням найновіших методик і рекомендацій Міносвіти. Ця програма успішно працює в ліцеях Кривого Рогу і отримує високі відгуки від учнів та вчителів. Торік наша команда представляла свої здобутки на міжнародному турнірі з фінансової грамотності у Відні, де здобула визнання, – зазначила регіональна керівниця проєкту Ірина КОВАЛЕНКО.
А менеджер проєкту ФГФВО Інесса БЕСПАЛКО підкреслила важливість кваліфікованої підготовки вчителів для викладання фінансової грамотності у школах.
– Із наступного року фінансова грамотність стане обов’язковим предметом у 8-9 класах, тому вчителі повинні бути сертифіковані та готові викладати цю дисципліну. Нині проєкт займається підвищенням кваліфікацій викладачів старших класів. Нам потрібно показати молоді, що фінансова сфера – це важливий та перспективний напрям, у якому можна будувати кар’єру і гарантувати економічну безпеку держави, – зазначила Інесса Василівна.
Сюзанна СИРОТЮК.