БЕЗ ПАРТНЕРСТВА НЕМАЄ РОЗВИТКУ
30 жовтня в Центральній міській бібліотеці ім.К.Солухи відбувся форум «Партнерство для кращого майбутнього: відновлення та стратегічний розвиток громад», де обговорювали важливі аспекти відновлення громад і розробку стратегій для їхнього сталого розвитку, особливо актуальних в умовах воєнного часу.
– Для розвитку громади важливе партнерство між місцевою владою, активними громадянами та бізнесом, оскільки лише спільними зусиллями можна реалізувати нові проєкти. Міська рада разом із громадськими організаціями вже втілює культурні та просвітницькі ініціати-ви, а також інфраструктурні проєкти, як-от міський ресурсний центр для внутрішньо переміщених осіб. Прикладом успішної співпраці є одне з приміщень цієї бібліотеки. Сюди приходять стільки людей, проводять заходи, і ми за невеликі кошти, за короткий час створили такий простір, де молодь може користуватися технікою, зокрема 3D-принтерами. Ось такий приклад партнерства та співпраці з громадою, – зазначив заступник міського голови Вадим МЕНДОГРАЛО.
Виступила на форумі й голова правління ВГО Інституту «Республіка» Олександра ГЛІЖИНСЬКА:
– Кам’янецька громада демонструє високий рівень кооперації між різними групами суспільства. Результати дослідження засвідчили значний потенціал партнерства, який допоможе громаді впоратися з викликами.
На заході звучали різні думки щодо рівня співпраці у громаді. Незважаючи на позитивні відгуки про партнерство, не всі учасники погоджувалися з цією оцінкою. Зокрема, громадський діяч Володимир ГРИЦАНЧУК висловив обурення:
– Не всі ініціативи враховуються на рівні громади, а реальні потреби громадян залишаються без уваги. Немає прямої комунікації та відкритості у співпраці з боку влади, щоб громадські організації могли більш ефективно працювати на благо громади.
Ця критика додала обговоренню глибини і викликала подальшу дискусію про необхідність покращення механізмів партнерства та підвищення прозорості в ухваленні рішень.
– У будь-якому разі стратегія – це про сталість. І ми не хочемо робити щось під себе, а робити разом із громадою. Тим паче, пане Володимире, ми з Вами зустрічалися і обговорювали енергетичний план, пропонували зробити його разом! Адже ми завжди підтримуємо такі ідеї, – відповів заступник міського голови.
Завдяки обговоренню вдалося не лише представити успішні приклади співпраці, але й висвітлити існуючі проблеми, що потребують вирішення.
Сюзанна СИРОТЮК.
Подія проводилася в межах проєкту «Дослідження впливу і внеску громадянського суспільства у процес відновлення та розвиток громад», які організовує Інститут «Республіка» за підтримки Black Sea Trust for Regional Cooperation.