Оформити лікарняний сьогодні можна в будь-якого лікаря. Адже 2 лютого Міністерством юстиції було зареєстровано нові правила заповнення лікарняних листів.
24.02.2012 АМЕРИКАНСЬКА ОПІКА ПОДІЛЬСЬКИМИ ДІТЬМИ
Вони слухняно посідали в рядок, позуючи фотокамері. І просто неможливо відвести погляд від щирих, здивованих очей. У кожного з цих, на перший погляд, безтурботних і веселих малюків, котрі лікуються в протитуберкульозному санаторії, своє нелегке життєве випробування. Якщо сьогодні таких дітей не лікувати, то вже завтра вони можуть стати підлітками з відкритою формою туберкульозу.
24.02.2012 МЕДИКИ ПІДСУМУВАЛИ РІК
Цього тижня було підведено підсумки роботи медичної галузі міста за минулий рік, а також окреслені найближчі перспективи галузі.
24.02.2012 В МЕДИЧНИХ БАТАЛІЯХ ПОСТАВИЛИ КРАПКУ
Про проблеми медицини в районі останнім часом не говорили хіба що німі та байдужі. Неодноразові згадування в місцевій пресі, репортажі по телебаченню, обговорення на постійних комісіях та зібраннях лікарів надали цій темі значного розголосу. Нагадаємо, що причиною такого ажіотажу стало втілення в життя Кам’янець-Подільського району реформи медичної галузі, задекларованої державою як наближення медицини до людей.
Два тижні тому міський голова Михайло СІМАШКЕВИЧ повідомляв про майбутню долю приміщення КП «Аптека «Матері та дитини», а саме - можливість співпраці з хмельницькою мережею аптек.
Медична галузь району не стоїть на місці. Про це заявили на черговому засіданні медичної ради, яке відбулося 7 лютого у Центральній районній лікарні. Підводили підсумки минулого року та будували плани на майбутнє головний хірург обласного управління охорони здоров’я Анатолій СУХОДОЛЯ, голова районної ради Іван РОМАНЧУК, заступник голови РДА Павло ДОВГОПОЛ та головний лікар ЦРЛ Яків ЦУГЛЕВИЧ.
27.01.2012 ТУДИ, ДЕ БУЛИ ДІТИ, ПРИЙДУТЬ УЧИТЕЛІ
Керівники декількох громадських організацій міста поставили свої підписи під відкритим листом на ім’я міського голови Михайла СІМАШКЕВИЧА, який надійшов на адресу редакції.
Автор:
Ольга МІРКОТАН
«Подолянин» уже писав про бажання міської влади створити в Кам’янці-Подільському бальнеологічний курорт. Стосовно цих намірів були відповідні звернення до облдержадміністрації, Верховної Ради України. Про них вів мову керівник краю Василь ЯДУХА з Президентом України Віктором ЯНУКОВИЧЕМ під час його перебування на Хмельниччині. Кам’янчани підтвердили документально свої пропозиції наявністю необхідних для цього природно-ресурсних запасів у місті, розробили та затвердили стратегічні документи, зорієнтовані на розвиток його рекреаційно-туристичного потенціалу.
Днями в Кам’янці-Подільському проведено переговори керівництва міста з директором Одеської архітектурно-планувальної майстерні «Укркурортпроект» Ашатом МАНУКЯНОМ щодо проекту оголошення деяких територій Кам’янця курортними.
Аби дізнатися детальніше про природно-ресурсні можливості організації в Кам’янці бальнеологічного курорту, про інші родовища мінеральних вод на теренах нашої області, ми зустрілися із знаним не тільки в Україні гідрогеологом, лауреатом премії Ради міністрів СРСР, заслуженим працівником промисловості України Олександром ІЩЕНКОМ. Сьогодні він - головний гідрогеолог ТОВ «Гермеон»(м.Хмельницький).
30.12.2011 МЕДИЦИНІ - ШАХОВІ КОМБІНАЦІЇ
27 грудня під час брифінгу заступник міського голови з гуманітарних питань Василь СУКАЧ підвів підсумки річної роботи департаменту гуманітарної політики та окреслив перспективи на наступний рік.
У галузі медицини новиною №1 є те, що для міста за кошти з Держбюджету закуплено сучасний рентгенапарат, вартість якого становить 1 млн. 800 тис.грн. Міська влада спільно з керівниками медичних установ міста прийняли рішення встановити це обладнання у міській поліклініці №2 на вул.Франка.
Цьогоріч вірусні захворювання атакують Україну не на жарт. Якщо західні області нещадно борються з кором, то східні й центральні - мужньо воюють з грипом. На цьому фоні Кам’янець виглядає як оаза затишку. Затишку перед бурею?
Учора медична галузь міста отримала приємний і довгоочікуваний подарунок від міської влади, який медпрацівникам презентував міський голова Михайло СІМАШКЕВИЧ. Мова йде про 12 кардіографів угорського виробництва, на придбання яких з міського бюджету було виділено 180 тисяч гривень.
Протягом останніх декількох місяців у місті неодноразово порушувалося питання створення хоспісу. Нещодавно Асоціація сімейних лікарів міста виграла гранд від Міжнародного фонду «Відродження» для проведення інформаційної кампанії з метою ознайомлення населення з проблемами паліативної та хоспісної допомоги. Освоюючи кошти фонду, за сприяння міського голови Михайла СІМАШКЕВИЧА делегація міста відвідала хоспіс в Івано-Франківську.
На черговій нараді керівників лікувально-профілактичних закладів міста, яка відбулася 15 серпня, вкотре порушувалося питання про ліквідацію єдиного в місті КП «Аптека №5 «Матері і дитини», що знаходиться у Черемушках. Рішення сесії міської ради про ліквідацію КП уже прийнято. Що далі? Таке питання виникає не лише у тих кам’янчан, які звикли користуватися
послугами цієї аптеки, але й у начальника міськуправління охорони здоров’я Юрія ПЛИВАНЮКА.
15.07.2011 «ШВИДКІ» ВЛАШТУВАЛИ ПЕРЕПОЛОХ
Зранку 13 липня в місті був переполох: велика кількість карет швидкої медичної допомоги на шаленій швидкості кудись поспішали. Багато кам’янчан проводжали їх стурбованими поглядами. Як з’ясувалося, у Старому місті відкривався ІІІ Міжнародний конкурс бригад швидкої допомоги.
15.07.2011 ЛІКУЮТЬ АБРИКОСИ
Абрикоси вважаються щедрим і неймовірно корисним для людського організму подарунком природи. Вони можуть не просто порадувати приємним смаком, у них міститься величезна кількість речовин та елементів, які не тільки зміцнюють, але й лікують організм.
Сьогодні з-поміж різних небезпечних інфекційних захворювань гельмінтозам, на жаль, приділяється доволі незначна увага. Серед 250 видів гельмінтів, які здатні паразитувати в організмі людини, в Україні поширено близько 30. А у зв’язку зі значною міграцією населення, що спостерігається останнім часом, ймовірне завезення ще й «екзотичних» паразитів, що можуть прижитися на наших теренах і стати нам «рідними».
В Україні щороку офіційно реєструють понад 600 випадків гельмінтозів на 100 тисяч населення, 80% яких припадають на дітей, 75% виявлених паразитозів становить ентеробіоз, 20% - аскаридоз. Тими чи іншими гельмінтами уражена п’ята частина дітей, котрі відвідують дитячі заклади. Про це небезпечне захворювання розповідає помічник лікаря-епідеміолога Кам’янець-Подільської райСЕС Веста ХИЖНЯК.
Останнім часом в усьому світі відзначається зростання кількості захворювань, що пов’язані з судинами головного мозку. Найнебезпечнішою хворобою серед них є мозкові інсульти, які щорічно вражають від 5,6 до
7 млн. людей і позбавляють життя 4,6 млн. Ця проблема є досить актуальною в Україні, де щорічно фіксується 110-130 тис. випадків інсультів. Дуже часто вони закінчуються летально або призводять до глибокої інвалідності хворого. На жаль, за даними МОЗ України, кожному четвертому дорослому українцеві загрожує інсульт.
Про причини, лікування та профілактику цього захворювання розповідає лікар-невропатолог міської поліклініки №1 Ольга ГОРБАНЬ.