НЕ «ЛЕОПАРДАМИ» ЄДИНИМИ…
Коли федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц визначався, передавати Україні танки Leopard чи ні, 21 січня чергову порцію допомоги від Баварії отримав Кам’янець-Подільський. Делегати, які прибули з подарунками, стали близькими нашому місту, довівши істинність вислову, що справжні друзі пізнаються в біді. Адже з першого дня повномасштабного вторгнення мешканці тамтешньої громади не залишили українців наодинці з бідою. Вони ділилися всім необхідним: одягом, засобами гігієни, медикаментами, медобладнанням для військових, переселенців і дітей. А цього разу привезли ще соліднішу допомогу – пожежний автомобіль, і зустрілися з владою міста.
Любов до Кам’янця їм прищепило наше подружжя – завідувач приймального відділення міської лікарні Олег ГОЛОВАЧ із дружиною Ольгою БРУНЬКО. Саме будинок кам’янчан із перших днів війни став тимчасовим прихистком для багатьох переселенців, які, рятуючись від війни, змушені були залишати власні домівки та все нажите. Більшість із них на 2-3 дні оселялися в кам’янчан, а далі їхали за кордон. Правда, родина з Харкова прожила 8 місяців, а деякі кияни – 4.
– Мій Олег має друзів-медиків у Німеччині, з якими ми товаришуємо вже понад 5 років. Їздили до них у гості, на власні очі бачили, як працюють у них клініки, а натомість вони при можливості допомагали нашій лікарні, – розповідає пані Ольга. – Ці наші близькі друзі мешкають у Баварії. Коли ж почалася повномасштабна війна, вони першими закликали жителів містечок Бад-Брюккенау та Бад-Кіссінген підтримати Україну. І люди почали зносити їм, хто що міг. А вони вже власними машинами їхали до Польщі й передавали цю допомогу волонтерам в Україну.
А через місяць наші друзі, зокрема Йоганна Фенн, через своїх знайомих створили благодійну організацію «Bad Brucke-nau hilft e. V», що в перекладі – «Допомога Україні». Очолив її Дірк Штумпе, який ще є радником мера міста Бад-Брюккенау. Дірк – бізнесмен, має фірму, освічена, інтелігентна людина, яка пише статті та закликає владу Німеччини підтримувати Україну. Бо добре розуміє, що окупанти можуть принести «русский мир» і до Німеччини. Його друг Крістіан Вірт є менеджером організації, має логістичну компанію і неодноразово надавав транспорт. Вони працювали за вже налагодженою схемою: привозили допомогу до Польщі, а звідти поверталися з українцями, яких допомагали розселяти.
За словами пані Ольги, спочатку організація допомагала переселенцям і біженцям. Але, коли приїхали до неї на гостину, почули, скільки її знайомих захищають Україну, переглянули фото захисників і почули історії з фронту, то так розчулилися, що вирішили спрямувати допомогу ще й ЗСУ. Завдяки цій підтримці, хлопці з нашої інженерної бригади (батальйону забезпечення), які поїхали в гарячі точки, отримали спальні мішки, турнікети та необхідні ліки.
До речі, Кам’янець-Подільській міській лікарні медики з Німеччини неабияк допомагають із ліками. Така співпраця стала можливою завдяки особистим зв’язкам Олега Головача із німецькими колегами. Медикаменти вкрай потрібні, адже в нас лікуються і проходять реабілітацію хлопці, які зазнали поранень на фронті. Також чимало ліків кам’янецьке подружжя відправило лікарям на фронт.
– Одного разу благодійники приїхали до Кам’янця, і для них провели екскурсію лікарнею, – каже пані Ольга. – Вони побачили, на яких ліжках лежать бійці, й пообіцяли привезти три електричні. А ще розмістили оголошення на благодійних сайтах із закликом підтримати цю ініціативу. І німці настільки цим перейнялися, що вдалося придбати вдесятеро більше. Частину ліжок придбали за донати, а частину нових, як пожертву, передав директор будинку для престарілих, бо заклад перестав існувати. Довго міркували, як доставити вантаж: чи Укрзалізницею, чи шукати транспорт. Знайшли підприємця, який надав 40-тонну вантажівку. 30 ліжок та 30 нових приліжкових тумбочок, ще низку необхідного медобладнання, як-от інвалідні візочки, ліфти, щоб піднімати хворих, тощо привезли до Кам’янця. Допомогу розділили між двома відділеннями – травматологією та гнійною хірургією.
Я одразу ж відправила фотозвіт німецьким меценатам. Ті, переглянувши світлини, побачили, що палати у відділенні гнійної хірургії потрібно принаймні пофарбувати.
І привезли величезні 15-літрові відра з фарбою. Їх уже передали завідувачу відділення Руслану Стрижці.
А минулої суботи благодійники привезли спеціальний пожежний автомобіль, укомплектований різним начинням. Пані Ольга жартує:
– Коли побачила, як до мого будинку під’їжджає бус і пожежне авто, вийшла й кажу: «Два «Леопарди» нам уже підігнали». До речі, ще один бус благодійники розвантажили в Польщі на великому логістичному складі. А вже звідти допомога вирушить нашим військовим.
Неабияк зворушила історія придбання автомобіля. «Mercedes-Benz» купило німецьке подружжя, яке побачило оголошення на благодійному сайті. Але вони захотіли залишитися інкогніто. Працівники з 11 пожежних бригад цього регіону передали нашим рятувальникам нові речі та обладнання: взуття, костюми, каски, крани, помпи тощо.
Для відділення невідкладної допомоги міської лікарні, де відновлюються також наші воїни, привезли апарат УЗД, пральну і сушильну машини, медикаменти і перев’язувальні матеріали. У навчально-реабілітаційний центр, що на Польських фільварках, передали багатофункціональне ліжко для реабілітації, подарунки, теплі речі дітям, зв’язані руками небайдужих баварців.
Торік друзі з Німеччини запросили Ольгу Брунько до себе, аби вона там поспілкувалася з людьми й донесла їм правду про всі жахіття, смерть і руйнування, які вчиняє росія на українській землі. В гості поїхала не з порожніми руками, а привезла сувеніри, картину з кам’янецькою фортецею, яку передала медична директорка міської лікарні Тетяна Дідич. Під час візиту вона познайомилася з тамтешнім мером міста Бад-Брюккенау Йоганом Фогелем:
– Від нього йде величезна ініціатива. Саме мер міста безкоштовно надав хлопцям із благодійної організації склад, де вони зберігають допомогу для України. Також під час зустрічей із колегами він інформує їх про війну в Україні і закликає підтримувати нас.
Приємно вразило, коли побачила, як активісти організації щовихідних зустрічаються, проводять благодійні ярмарки, концерти, на які запрошують як хорові колективи, так і рок-гурти, а всі пожертви спрямовують на допомогу Україні. Їхні енергійність, непосидючість і бажання допомагати мають надихнути всіх нас. За майже рік війни не втомилися нас підтримувати! До речі, в своєму містечку активісти запланували відкрити кав’ярню, а виручені від неї кошти направити на підтримку ЗСУ. Щойно вони розповіли про свої плани, як люди вже проявили бажання ходити до них.
Я вдячна своїм друзям із Німеччини за їхню допомогу і підтримку, громадянам – за донати і добре серце. Лише спільно ми наближаємо нашу Перемогу, і на душі стає легше, що ти не сидиш, склавши руки, а можеш допомагати.