• ДОПОМОЖІТЬ

Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

  Курсы валют на PROext 
П'ЯТНИЦЯ, 17 СЕРПНЯ 2018 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
18.06.2010

МОЖЕТЕ БIЛЬШЕ ВТРАТИТИ, НIЖ ЗАРОБИТИ!

Останнім часом збільшилася кількість скарг у різні інстанції на суб’єкти господарювання щодо притягнення їх до адміністративної відповідальності за розміщення виносних щитів із рекламою на тротуарах і рекламних оголошень на електричних стовпах.
Коментує директор КП «Iнспекція з контролю за благоустроєм і санітарним станом у місті Кам’янець-Подільський» Сергій ЦУГЕЛЬ:
- Відповідно до Типових правил розміщення зовнішньої реклами, дозвіл на розміщення засобу зовнішньої реклами на об’єктах та елементах міського благоустрою на певний строк та у певному місці видається розповсюджувачу зовнішньої реклами на підставі рішення виконавчого органу міської ради. На жаль, у більшості випадків вищезазначені дозволи у суб’єктів господарювання відсутні.
Вкотре наголошую, що забороняється розташовувати рекламні засоби на пішохідних доріжках та алеях, а виносні рекламні щити - поруч із об’єктами торгівлі чи надання послуг, адже це перешкоджає вільному пересуванню пішоходів.
Власники об’єктів зовнішньої реклами, винні у порушенні вищезазначених вимог, несуть відповідальність за ст.152 КУпАП, яка передбачає накладення штрафу на громадян у розмірі 20-80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн.), на посадових осіб і суб’єктів підприємницької діяльності - 50-100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.).
Щодо рекламних оголошень на опорах ліній електропередач та інших елементах благоустрою, то, згідно з п.6.10.2 Правил благоустрою нашого міста, забороняється розвішувати афіші, плакати, оголошення, рекламу, робити написи на стінах будівель і малих архітектурних форм, у салонах пасажирського транспорту (без погодження з власником), на огорожах, дверях, опорах електроліній, деревах та інших не призначених для цієї мети об’єктах. За порушення цих вимог власники рекламних оголошень також несуть відповідальність (ст.152 КУпАП).
На території міста є достатньо спеціальних конструкцій для розміщення реклами: понад 200 біл-бордів, понад 100 сіті-лайтів, понад 20 комунальних стендів для безкоштовного розміщення оголошень. Також є декілька спеціалізованих друкованих видань для розміщення безкоштовної реклами та оголошень, нарешті, Iнтернет, які є більш ефективними засобами поширення інформації, ніж розклеювання паперових оголошень.
Тому, на мій погляд, штраф у розмірі 340 - 1700 грн. є справедливим покаранням для тих людей, котрі псують зовнішній вигляд нашого міста.


Автор:  Ольга МІРКОТАН

Повернення до списку