• ПОТРІБНА ДОПОМОГА!

Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

СЕРЕДА, 20 БЕРЕЗНЯ 2019 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.

25.06.2010

ПРИБОРКАННЯ НЕПОКІРНОГО

«Мій собака намагався вкусити мене! А я лише намагався відсунути його, щоб сісти на диван». «Мій собака заліз у відро для сміття, а коли я його сварила, загарчав до мене.» «Наш пес дуже ласкавий, але якщо ми намагаємося його змусити зробити те, що він робити не хоче, він огризається».
Що спільного в цих трьох собак? Вони злі чи непоправно агресивні? Ні, просто в родинах вони взяли роль лідера на себе. Про те, як перетворити лідера на підлеглого, розповідає кандидат біологічних наук директор клініки «Фауна-Сервіс» Андрій МУШИНСЬКИЙ.
- Собаки - соціальні тварини та підкоряються соціальному порядку. Собача соціальна система - це зграя із чітким ієрархічним порядком. Лідером зграї є альфа - верховний головнокомандувач. Він (чи вона) одержує все краще: кращу їжу, краще місце та іграшку тощо. Альфа все одержує першим: першим їсть, першим виходить або заходить, першим отримує увагу власника.
У розумінні собаки, зграєю є Ваша родина. Деякі сім’ї мимоволі заохочують наміри своїх собак стати лідером «зграї». Вони поводяться з ними, як із рівними. Для їхніх собак існують особливі привілеї, як, наприклад, дозвіл спати на дивані. Вони не займаються їхнім дресируванням і дозволяють уникати виконання команд.
Альфа-собаки - дуже гарні домашні улюбленці. Вони можуть чудово поводитися з дітьми та незнайомцями. Все здається добрим доти, доки хто-небудь не піде проти їхньої волі. I тоді зненацька раніше добрий собака починає гарчати та намагатися вкусити, причому ніхто не розуміє чому. Для того, щоб повернути собі позицію лідера, Вам доведеться дати собаці урок.
Запам’ятайте, собака постійно спостерігає за Вами та читає мову Вашого тіла. Спробуйте самі бути альфа. Станьте прямо, розправте плечі, змініть голос на більш впевнений і твердий. Не просіть собаку що-небудь робити, а наказуйте їй. Тепер, будучи лідером, Ви встановлюватимете правила та віддаватимете накази. Ваш собака зрозуміє це інстинктивно.
У більшості випадків, щоб усе поставити на місця, буде достатньо змінити Ваше ставлення до тварини. Звичайно, Ваша різка зміна поведінки може шокувати або злякати її та зробити ще агресивнішою. Не хвилюйтеся, це можна виправити. Альфа-собака вже знає, що може перемогти Вас фізично, тож спроба відповісти агресією на агресію не спрацює. Вам знадобляться розум, логіка та наполегливість.
Є ефективний прийом, що виключає жорстокість і допоможе змістити собаку на нижчу позицію.
Починаючи із цього дня, Ви будете вчити собаку тому, що він є собакою, а не людиною в шерстяному костюмі. З Вашою допомогою він згадає своє місце в житті, а через якийсь час йому це навіть сподобається.
Запам’ятайте, альфа-собака не просить - він вимагає того, що хоче. До того ж усе це хоче отримати просто зараз. Тепер Ви повинні навчити, що йому доведеться заробляти те, що раніше він одержував «безкоштовно».
Якщо Ваш собака не знає команди «Сидіти», навчіть її. Тепер щоразу, коли улюбленець буде чогось хотіти - вечері, прогулянки, уваги тощо, - накажіть йому сісти. А якщо він виконав команду, похваліть і дайте те, чого йому так хотілося. Якщо ж пес відмовляється сісти, ігноруйте його. Потім змусьте собаку виконати команду перед тим, як він одержить вечерю, змусьте сісти перед тим, як вийти на прогулянку.
Нехай він виконує команду щоразу, коли хоче, щоб Ви його погладили, чи одержати іграшку. Якщо раніше він мав доступ до їжі протягом дня, припиніть практикувати такі речі. Тепер Ви вирішуєте, коли він буде їсти.
Дуже важливо, щоб програми перевиховання притримувалася вся родина. Собаки, як діти, - якщо вони не можуть одержати того, чого вони хочуть від мами, йдуть до тата. У Вашому ж випадку, якщо собака знайде людину, яка дозволить домінувати над собою, він продовжить це робити. Вам же потрібно навчити свого собаку поважати та підкорюватися всім членам родини.
Ви знаєте, як він вчинить у тому чи іншому випадку, тому залишайтеся на крок попереду - передбачайте можливу реакцію, тоді Ви уникнете небажаних ситуацій.


Повернення до списку