• ПОТРІБНА ДОПОМОГА!

Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

ВІВТОРОК, 26 БЕРЕЗНЯ 2019 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.

25.06.2010

КОМПЛІМЕНТ - НАУКА

Комплімент - сильна зброя в наших руках! За його допомогою ми можемо підняти настрій людині, підбадьорити її, зробити союзником... До того ж нам не важко просто сказати приємне! Проте компліменти бувають різними, тому, щоб їх зробити правильно, варто знати декілька прийомів.
Є компліменти, які прямо вказують на достоїнства людини: «Ти сьогодні маєш неперевершений вигляд!», «Яка в тебе гарна зачіска!». Для того, щоб такий комплімент викликав море захвату, просто уважно подивіться на людину та відзначте саме те, що Вам щиро подобається в ній.
Є приховані компліменти. Наприклад, коли Ви разом працювали: «Які ми з тобою молодці! Які ми розумні!». У цьому випадку Ви й себе похвалити не забудете, і своєму напарникові шматочок успіху подаруєте.
Один із найкращих компліментів - комплімент із гумором. «Яка ти сьогодні гарна! Прямо як я!» А можна, трохи налякавши співрозмовника, сказати так: «Я обурений. Ти так усе чудово зробила! Я так би не зміг».
Однак якщо Ви не знаєте, як Ваш співрозмовник сприйме комплімент, краще зробити його непрямим. Говорити потрібно не про саму людину, а про свої почуття до неї: «Мені подобається з тобою спілкуватися», «Поруч із тобою я почуваю себе спокійно» тощо.
Сказати людині, що вона гарна, ризиковано. Краще сказати: «У вас гарні очі, гарна зачіска, посмішка...» Це ні до чого не зобов’язує, але вказує на те, що Ви дуже уважна людина.
Можна до компліменту додавати факти: «Гарна сукня. Ви в ній просто чарівні», «Чудесна за-смага. Ти неперевершена». Шеф може зробити комплімент підлеглому таким чином: «Прекрасна робота. Завдяки їй зростає наш прибуток і Ваші шанси на підвищення зарплати» тощо.
Запам’ятайте, говорити комплімент треба щиро, вказуючи на достоїнства, які помітили саме Ви. Дуже важливо те, з якою інтонацією Ви вимовляєте його. Одному можна сказати прямий комплімент, а іншому - прихований. Усі люди різні: що підходить одній, не завжди підійде іншій.
Будьте уважними! Відзначайте в людях позитивне - тоді не тільки Ви будете дарувати компліменти, але й Вам люди будуть робити приємне.


Повернення до списку