Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

СЕРЕДА, 22 ТРАВНЯ 2019 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.

RSS

15.07.2011
ЯК ЗАПОБІГТИ ІНСУЛЬТУ

Останнім часом в усьому світі відзначається зростання кількості захворювань, що пов’язані з судинами головного мозку. Найнебезпечнішою хворобою серед них є мозкові інсульти, які щорічно вражають від 5,6 до 
7 млн. людей і позбавляють життя 4,6 млн. Ця проблема є досить актуальною в Україні, де щорічно фіксується 110-130 тис. випадків інсультів. Дуже часто вони закінчуються летально або призводять до глибокої інвалідності хворого. На жаль, за даними МОЗ України, кожному четвертому дорослому українцеві загрожує інсульт.
Про причини, лікування та профілактику цього захворювання розповідає лікар-невропатолог міської поліклініки №1 Ольга ГОРБАНЬ.

08.07.2011
ЩОБ НЕ БУЛО ЯК ЗАВЖДИ - «ГОВОРИЛИ, БАЛАКАЛИ...»

6 липня відбулося спільне засідання медради міського УОЗ і депутатської комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення. 

КОПІЙКА ДО КОПІЙКИ - ТА Й ВІДДІЛЕННЯ 01.07.2011
КОПІЙКА ДО КОПІЙКИ - ТА Й ВІДДІЛЕННЯ

25 червня у хірургічному відділенні міської лікарні №1 було велелюдно. Сюди прийшли міський голова Михайло СІМАШКЕВИЧ із заступниками та депутати міськради. Вони оглядали відремонтоване приміщення, на яке з міського бюджету було виділено кошти. 

Автор: 

ВІТАМІНИ ПЛЮС ЗАДОВОЛЕННЯ 24.06.2011
ВІТАМІНИ ПЛЮС ЗАДОВОЛЕННЯ

Полуниця - королева десертів! Але, крім краси та смаку, має ще й масу корисних властивостей. 

24.06.2011
ХІБА У НАС ЛИШЕ ХОЛЕРА?
Останні декілька тижнів уся Україна настільки уважно спостерігає за подіями на сході країни, які пов’язані з розповсюдженням і подальшим локалізуванням холери, що навіть призабула, що, крім холери, існує ще чимало інших шлунково-кишкових захворювань. Єдиний плюс у тому, що способи зараження у них майже такі ж, як і при холері. Ми вирішили поспілкуватися з лікарем-епідеміологом міськСЕС Аллою ГРИЦАЙ і лікарем-інфекціоністом Центральної районної лікарні Фаїною ГЕРШЕНГОРЕН про те, яких ще шлунково-кишкових захворювань нам слід остерігатися та як запобігти їх виникненню.

24.06.2011
НАРКОМАНІЯ - ХВОРОБА СУСПІЛЬСТВА
26 червня у всьому світі відзначається Міжнародний день боротьби з наркоманією та незаконним розповсюдженням наркотиків. Ця дата була визначена 1987 р. Генеральною асамблеєю ООН у рамках десятиріччя боротьби з наркоманією, яка сьогодні є найгострішою проблемою людства. Причому фахівці прогнозують подальший ріст наркоманії у світі та, зокрема, в Україні. Але чому ж саме таким є прогноз щодо України? Про це ми спілкуємося з лікарем міської поліклініки №1 Ольгою ГОРБАНЬ.


24.06.2011
ЖИВА ВОДА ВДОМА
Відомий факт, що людина не може прожити без води більше 3-4 днів. Від її наявності та якості залежить стан нашого здоров’я, а головне - тривалість життя. Скільки нам потрібно рідини, що таке «жива» вода і як її зробити? Про це - докладніше.


ЦРЛ ПОПОВНИЛАСЯ НОВИМ КАБІНЕТОМ 24.06.2011
ЦРЛ ПОПОВНИЛАСЯ НОВИМ КАБІНЕТОМ

Напередодні Дня медика на території Центральної районної лікарні (ЦРЛ) було відкрито кабінет бактеріоскопії. За словами головного лікаря ЦРЛ Якова ЦУГЛЕВИЧА, незважаючи на ни­нішнє зниження в нашому районі рівня захворюваності на туберкульоз, цей кабінет до­зволить вчасно та ефективно виявляти небезпечну недугу. 

Автор: 

ПОКИ ГРІМ НЕ ВДАРИТЬ... 10.06.2011
ПОКИ ГРІМ НЕ ВДАРИТЬ...

Період літніх відпусток можна використати з подвійною користю: не лише оздоровити свій організм на морях-океанах, але й зробити профілактичний медогляд. 

ЗАЖЕНЕМО ХОЛЕРУ В ТУПИК! 10.06.2011
ЗАЖЕНЕМО ХОЛЕРУ В ТУПИК!
Оскільки нещодавно у Маріуполі було виявлено випадки захворювання на холеру, в Кам’янці створено протиепідемічну комісію, перше засідання якої відбулося 7 червня під головуванням заступника міського голови Сергія БАБІЯ.

10.06.2011
БЕЗПЛІДДЯ - НЕ ВИРОК

З 10 травня в Кам’янці-Подільському розпочався місячник планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я «Разом до здорового майбутнього», який проходить за підтримки американського агентства «USAID» та спрямований на збільшення народжуваності, запобігання абортів і подолання бездітності.
Народження дитини - невід’ємна складова щасливого подружнього життя, а бездітність і переривання роду - одна з найстрашніших бід, що можуть спіткати родину. Недарма кажуть: «Справжній чоловік повинен побудувати дім, посадити дерево та виростити сина». Що ж робити, коли дім - повна чаша, є чудовий сад, а в ньому не чути дитячого сміху?..
Про проблеми, які стоять на шляху подолання безпліддя, ми ведемо розмову з лікарем-акушером-гінекологом жіночої консультації Вадимом БОГУЦЬКИМ.

ПОДІЛИСЯ СВОЄЮ КРОВ’Ю! 10.06.2011
ПОДІЛИСЯ СВОЄЮ КРОВ’Ю!

14 ЧЕРВНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДОНОРА
Кров - найцінніше з того, що одна людина може дати іншій, адже кров - це життя. Тому завжди і всюди великою повагою користуються донори крові. На жаль, останнім часом усе менше людей готові поділитися своєю кров’ю. 
Про проблеми донорства наша розмова з головним лікарем міської станції переливання крові Володимиром ГРУБЛЯКОМ і завідувачкою відділу комплектування донорських кадрів Антоніною ХОРСЄВОЮ.

Автор: 

ПІДКЛАДАЮЧИ ДОЛОНІ, ДАРУЄ СВІТ 29.04.2011
ПІДКЛАДАЮЧИ ДОЛОНІ, ДАРУЄ СВІТ

...І так хочеться, щоб ці долоні були теплими, ніжними, лагідними, такими, як у рідної мами, яка от-от пригорне до серця. Якби немовля в перші хвилини життя добре бачило, то першою в його полі зору була б акушерка - людина, котра допомогла йому з’явитися на світ. 
Другий рік поспіль в Україні відзначають Міжнародний день акушерства, який був започаткований ще 1992 р. Міжнародною конфедерацією акушерок. До 2015 р. цей день відзначатиметься під девізом: «Сьогодні світ потребує акушерок ще більше, ніж раніше». Наскільки це правда, чи кількість завжди гарантує якість і чому останнім часом актуальнішими стають домашні пологи? На ці та інші запитання спробуємо знайти відповіді.

ЧИ ІСНУЄ СПЕЦІАЛЬНА ДІЄТА ПРОТИ РАКУ? 29.04.2011
ЧИ ІСНУЄ СПЕЦІАЛЬНА ДІЄТА ПРОТИ РАКУ?

Більшість фахівців сходяться на думці, що такої дієти, на жаль, поки що немає, проте знизити ризик виникнення небезпечного захворювання або його розвитку все-таки можливо - достатньо змінити режим харчування та раціон. Ось список продуктів, які допоможуть зупинити розвиток раку. 

НОВА АМБУЛАТОРІЯ В НОВІЙ БУДОВІ 08.04.2011
НОВА АМБУЛАТОРІЯ В НОВІЙ БУДОВІ

6 квітня на території мікрорайону «Нова будова» відкрилась амбулаторія загальної практики. Це вже восьма амбулаторія сімейної медицини, відкрита в місті протягом восьми років.

Автор:  Ольга МІРКОТАН

ЛІКУВАННЯ БУРЯКОМ 11.03.2011
ЛІКУВАННЯ БУРЯКОМ
Буряк має широкий спектр застосування в народній медицині завдяки своїм корисним і цілющим властивостям, які обумовлені наявністю в коренеплодах різних вітамінів (групи В, PP та ін.), бетаїну, мінеральних речовин (йоду, магнію, калію, кальцію, заліза), біофлавоноїдів. Буряк також є джерелом вітаміну C, міді та фосфору, він здатен виводити токсини з організму. 


ПРОФІЛАКТИКА СУТУЛОСТІ У ДІТЕЙ 11.03.2011
ПРОФІЛАКТИКА СУТУЛОСТІ У ДІТЕЙ
«З віком пройде», - так каже багато батьків про невеликі порушення постави, які помічають у своїх дітей. Але, на жаль, у цьому питанні дорослі помиляються: за статистикою, 70% людей, старших 20 років, мають проблеми з поставою та хребтом. Фахівці стверджують, що всі ці вади родом з дитинства. 


11.03.2011
НЕПРОХАНІ ГОСТІ

Споживаючи в достатній кількості овочі, фрукти, молочну та м’ясну продукцію, ми тішимо себе надією, що наш організм отримує вдосталь вітамінів, мікроелементів і поживних речовин. Тому ніяк не можемо зрозуміти, чому вранці під очима кола, чому низький рівень гемоглобіну, постійно болить голова, а втома відчувається навіть тоді, коли вдосталь виспалися. Причина  того може знаходитися в нас, і не просто знаходитися, а жити, розмножуватися, мігрувати з одного органу в інший і харчуватися нашою їжею, забираючи все корисне, а нам залишаючи недоїдки та продукти своєї життєдіяльності. Це гельмінти. Гельмінтоз - найпоширеніше захворювання людства. 
У Європі гельмінтами заражений кожен третій мешканець. На сьогодні у світі відомі 342 види гельмінтів, які можуть спричинити захворювання в людини. 
В Україні виявляють близько 30 видів гельмінтів. Найпоширенішими є гострики (ентеробіоз) - 74,8% заражених, аскаридоз - 21,08%  і трихоцефальоз - 3,5%. Про способи зараження, лікування та профілактику гельмінтозів розповідає лікар вищої категорії Фаїна ГЕРШЕНГОРЕН.

«ГРААЛЬ ЖИТТЯ» У КАМ’ЯНЦІ 11.03.2011
«ГРААЛЬ ЖИТТЯ» У КАМ’ЯНЦІ
10 березня на території міської лікарні №1 (поруч із лабораторією) відбулося відкриття нового лікувально-діагностичного центру «Грааль життя», на якому були присутні керівництво міста на чолі з міським головою Михайлом СІМАШКЕВИЧЕМ, а також голова РДА Михайло ЖЕЛІЗНИК. 


ЧУМА - У СУСІДІВ, А ТРИХІНЕЛЬОЗ - ЩЕ БЛИЖЧЕ 25.02.2011
ЧУМА - У СУСІДІВ, А ТРИХІНЕЛЬОЗ - ЩЕ БЛИЖЧЕ

22 лютого на засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії начальник управління Державної ветеринарної медицини в м.Кам’янець-Подільський Людмила ОРЖЕХОВСЬКА повідомила, що сьогодні існує реальна загроза занесення на територію нашої країни вірусу африканської чуми свиней із живими тваринами та необробленими харчовими продуктами тваринного походження. 


Здоров'я: 81 — 100 з 180
Початок | Поперед. | 3 4 5 6 7 | Наст. | Кінець Всі