Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА
ВІВТОРОК, 23 СІЧНЯ 2018 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.

RSS

ПІДКЛАДАЮЧИ ДОЛОНІ, ДАРУЄ СВІТ 29.04.2011
ПІДКЛАДАЮЧИ ДОЛОНІ, ДАРУЄ СВІТ

...І так хочеться, щоб ці долоні були теплими, ніжними, лагідними, такими, як у рідної мами, яка от-от пригорне до серця. Якби немовля в перші хвилини життя добре бачило, то першою в його полі зору була б акушерка - людина, котра допомогла йому з’явитися на світ. 
Другий рік поспіль в Україні відзначають Міжнародний день акушерства, який був започаткований ще 1992 р. Міжнародною конфедерацією акушерок. До 2015 р. цей день відзначатиметься під девізом: «Сьогодні світ потребує акушерок ще більше, ніж раніше». Наскільки це правда, чи кількість завжди гарантує якість і чому останнім часом актуальнішими стають домашні пологи? На ці та інші запитання спробуємо знайти відповіді.

ЧИ ІСНУЄ СПЕЦІАЛЬНА ДІЄТА ПРОТИ РАКУ? 29.04.2011
ЧИ ІСНУЄ СПЕЦІАЛЬНА ДІЄТА ПРОТИ РАКУ?

Більшість фахівців сходяться на думці, що такої дієти, на жаль, поки що немає, проте знизити ризик виникнення небезпечного захворювання або його розвитку все-таки можливо - достатньо змінити режим харчування та раціон. Ось список продуктів, які допоможуть зупинити розвиток раку. 

НОВА АМБУЛАТОРІЯ В НОВІЙ БУДОВІ 08.04.2011
НОВА АМБУЛАТОРІЯ В НОВІЙ БУДОВІ

6 квітня на території мікрорайону «Нова будова» відкрилась амбулаторія загальної практики. Це вже восьма амбулаторія сімейної медицини, відкрита в місті протягом восьми років.

Автор:  Ольга МІРКОТАН

ЛІКУВАННЯ БУРЯКОМ 11.03.2011
ЛІКУВАННЯ БУРЯКОМ
Буряк має широкий спектр застосування в народній медицині завдяки своїм корисним і цілющим властивостям, які обумовлені наявністю в коренеплодах різних вітамінів (групи В, PP та ін.), бетаїну, мінеральних речовин (йоду, магнію, калію, кальцію, заліза), біофлавоноїдів. Буряк також є джерелом вітаміну C, міді та фосфору, він здатен виводити токсини з організму. 


ПРОФІЛАКТИКА СУТУЛОСТІ У ДІТЕЙ 11.03.2011
ПРОФІЛАКТИКА СУТУЛОСТІ У ДІТЕЙ
«З віком пройде», - так каже багато батьків про невеликі порушення постави, які помічають у своїх дітей. Але, на жаль, у цьому питанні дорослі помиляються: за статистикою, 70% людей, старших 20 років, мають проблеми з поставою та хребтом. Фахівці стверджують, що всі ці вади родом з дитинства. 


11.03.2011
НЕПРОХАНІ ГОСТІ

Споживаючи в достатній кількості овочі, фрукти, молочну та м’ясну продукцію, ми тішимо себе надією, що наш організм отримує вдосталь вітамінів, мікроелементів і поживних речовин. Тому ніяк не можемо зрозуміти, чому вранці під очима кола, чому низький рівень гемоглобіну, постійно болить голова, а втома відчувається навіть тоді, коли вдосталь виспалися. Причина  того може знаходитися в нас, і не просто знаходитися, а жити, розмножуватися, мігрувати з одного органу в інший і харчуватися нашою їжею, забираючи все корисне, а нам залишаючи недоїдки та продукти своєї життєдіяльності. Це гельмінти. Гельмінтоз - найпоширеніше захворювання людства. 
У Європі гельмінтами заражений кожен третій мешканець. На сьогодні у світі відомі 342 види гельмінтів, які можуть спричинити захворювання в людини. 
В Україні виявляють близько 30 видів гельмінтів. Найпоширенішими є гострики (ентеробіоз) - 74,8% заражених, аскаридоз - 21,08%  і трихоцефальоз - 3,5%. Про способи зараження, лікування та профілактику гельмінтозів розповідає лікар вищої категорії Фаїна ГЕРШЕНГОРЕН.

«ГРААЛЬ ЖИТТЯ» У КАМ’ЯНЦІ 11.03.2011
«ГРААЛЬ ЖИТТЯ» У КАМ’ЯНЦІ
10 березня на території міської лікарні №1 (поруч із лабораторією) відбулося відкриття нового лікувально-діагностичного центру «Грааль життя», на якому були присутні керівництво міста на чолі з міським головою Михайлом СІМАШКЕВИЧЕМ, а також голова РДА Михайло ЖЕЛІЗНИК. 


ЧУМА - У СУСІДІВ, А ТРИХІНЕЛЬОЗ - ЩЕ БЛИЖЧЕ 25.02.2011
ЧУМА - У СУСІДІВ, А ТРИХІНЕЛЬОЗ - ЩЕ БЛИЖЧЕ

22 лютого на засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії начальник управління Державної ветеринарної медицини в м.Кам’янець-Подільський Людмила ОРЖЕХОВСЬКА повідомила, що сьогодні існує реальна загроза занесення на територію нашої країни вірусу африканської чуми свиней із живими тваринами та необробленими харчовими продуктами тваринного походження. 

СКРИНЮ ПАНДОРИ ВІДКРИТО 18.02.2011
СКРИНЮ ПАНДОРИ ВІДКРИТО

За підрахунками науковців, 2011 рік стане початком різкого збільшення кількості онкологічних захворювань, і це триватиме як мінімум до 2020 року. Онкологія не шкодує дітей, не звертає уваги на соціальні чи матеріальні розбіжності населення. Одним вдається вирватися з її жахливих лабет, а іншим, на жаль, - ні... 
Онкологічна патологія є причиною понад 15% усіх смертей в Україні та поступається за цим показником лише серцево-судинним захворюванням. Серед чоловіків перші п’ять місць займають злоякісні пухлини легенів, шлунка, шкіри, передміхурової залози та прямої кишки. У жінок до першої п’ятірки входять рак молочної залози, шкіри, матки, шлунка та ободової кишки. 35%  померлих від раку - люди працездатного віку. Загалом в Україні кожну годину від раку помирає 10 людей. Сьогодні ризик захворіти на рак протягом життя для чоловіків становить 28%, для жінок - 18,5%. Про те, якими темпами онкологія наступає, зокрема і на мешканців Кам’янеччини, розповідає лікар-онколог ЦРЛ Борис ЧАПЛІНСЬКИЙ. 

LOVE-ХВОРОБИ 18.02.2011
LOVE-ХВОРОБИ

Хвороби, пов’язані з інтимними стосунками, взяли свою назву від імені давньоримської богині кохання - Венери. Ніякі інші хвороби не пофарбовані в такій мірі людськими стосунками, 
як венеричні, оскільки фізичні 
страждання - це нерідко розплата за власну легковажність, статеву розбещеність та елементарну безграмотність. Саме про цю групу захворювань ми спілкуємося з головним дерматологом міста Анатолієм ЩУРИКОМ.

АЛЕРГЕНИ В БУДИНКУ 18.02.2011
АЛЕРГЕНИ В БУДИНКУ

Побутові алергени постійно оточують нас, коли ми знаходимося вдома, проте ми про них навіть не підозрюємо. Найчастіше це простий пил, який є улюбленим середовищем домашніх кліщів. Неозброєним оком їх не побачиш, але симптоми алергії на них відчути можна... Про це ми говоримо з лікарем міської санепідстанції Оленою КОВАЛЬ.

ПРЯНОЩІ ВІД ГРИПУ  18.02.2011
ПРЯНОЩІ ВІД ГРИПУ

Ще в давні часи прянощі застосовували як ліки від багатьох хвороб. У період епідемії і сучасні лікарі радять вживати в їжу прянощі та вітаміни, цибулю, часник, а також дихати ефірною олією гвоздики.

БУДЕ БОЛЯЧЕ. ПОТІМ ПОКРАЩАЄ. МОЖЕ 18.02.2011
БУДЕ БОЛЯЧЕ. ПОТІМ ПОКРАЩАЄ. МОЖЕ
На засіданні робочої групи з розробки Програми реформування галузі охорони здоров’я міста своє бачення стратегії реформи представили начальник управління охорони здоров’я Юрій ПЛИВАНЮК і головний лікар міської лікарні №1 Дмитро ВАСИЛЬЯНОВ.


БЕРЕЖІТЬ ЧОЛОВІКІВ ТА ОСТЕРІГАЙТЕСЯ КОРОСТИ! 18.02.2011
БЕРЕЖІТЬ ЧОЛОВІКІВ ТА ОСТЕРІГАЙТЕСЯ КОРОСТИ!

На засіданні медичної ради міського УОЗ із підведення підсумків роботи галузі охорони здоров’я за минулий рік начальник управління Юрій ПЛИВАНЮК зазначив, що сьогодні у місті мешкає вже 102 тисячі жителів. Незважаючи на постійне зростання смертності, природний приріст усе ж є. Основними причинами смертності залишаються серцево-судинні та онкологічні захворювання

ЦЕНТР СІМЕЙНОЇ МЕДИЦИНИ НА СТОРОЖІ РЕПРОДУКТИВНОГО ЗДОРОВ’Я 11.02.2011
ЦЕНТР СІМЕЙНОЇ МЕДИЦИНИ НА СТОРОЖІ РЕПРОДУКТИВНОГО ЗДОРОВ’Я

Центр сімейної медицини - один із найкращих лікувально-діагностичних закладів міста, який завоював довіру та повагу не лише мешканців Кам’янеччини, але й усього нашого регіону. Центр надає повний спектр лікувально-діагностичних послуг у галузі гінекології, ендокринології, кардіології, алергології, дитячої невропатології, гомеопатії, гірудотерапії, фітотерапії тощо. 
Сьогодні наш співрозмовник - лікар-гінеколог цього закладу Валерія МАРТИНЮК.

В АПТЕКАХ ЦІНИ - У ВІЛЬНОМУ ПОЛЬОТІ 11.02.2011
В АПТЕКАХ ЦІНИ - У ВІЛЬНОМУ ПОЛЬОТІ
Взявши в руки нещасні 800 гривень пенсії, Марія Гнатівна скрупульозно розподіляє ті копійки. Половина - за комунальні послуги, решта - на продукти та ліки. За один день жінка має право витратити не більше 13 гривень. Якщо їй і вдасться зекономити на їжі, купуючити найнеобхідніше, то економити на ліках не вийде - аптеки не дозволять. Вибір один - або лікуйся, або помирай. Такий вибір стоїть перед багатьма кам’янчанами. Терпець деяким з них уже увірвався...   


ПЛІД КОРОЛІВ 11.02.2011
ПЛІД КОРОЛІВ

Гранат - один з найдавніших їстівних плодів, відомих людству. Він не тільки смачний, а й надзвичайно корисний. Це універсальна лікарська рослина, всі частини якої мають застосування в народній медицині.
Гранат увійшов у міфологію багатьох народів світу, символізуючи достаток і вічне життя. У Древній Греції плід граната вважався символом подружньої вірності. Королі зобов’язані гранату появою одного з головних атрибутів влади монарха - корони. Вважається, що форма чашолистків граната стала прообразом королівського головного убору. Недарма на Сході гранат називають королем усіх плодів.
Зупинимося на його лікувальних властивостях.

ЯК ВИРВАТИСЯ ІЗ ЦУПКИХ ОБІЙМІВ ХВОРОБ 11.02.2011
ЯК ВИРВАТИСЯ ІЗ ЦУПКИХ ОБІЙМІВ ХВОРОБ

«Я, ты, он, она - вместе целая страна...» - співалось у відомій радянській пісні з оптимістичним змістом. Сьогодні ці рядки можна доповнити власним текстом - «хворобливих людей». Як не песимістично це звучить, та, на жаль, майже у кожного з нас виникають проблеми зі здоров’ям. Причини того є як об’єктивні, так і суб’єктивні. Проблема в тому, що ми їх не розрізняємо. А варто було б. Так, до першої категорії належать генетична спадковість та екологічний стан території, в якій проживаємо. А все решта - причини суб’єктивні, на які спроможний вплинути кожен з нас, незалежно від того, який у нас матеріальний статок. Ми не усвідомлюємо, наскільки наше здоров’я залежить від звичок, вироблених роками, на яких, до речі, вчаться наші діти. Втім ніколи не пізно сказати: «СТОП!».

11.02.2011
КОХАЙТЕСЯ! ...АЛЕ З КОНТРАЦЕПТИВАМИ

У рамках державної програми «Репродуктивне здоров’я нації» на період до 2015 року та обласної регіональної програми «Разом до здоров’я» з репродуктивного здоров’я та планування сім’ї жіноча консультація МЦ «ОХМАТДИТ» отримала достатню кількість контрацептивних засобів для безкоштовного розповсюдження. Зокрема, 42 тисячі презервативів, 1200 упаковок оральних контрацептивів «Мікрогінон», 600 внутрішньоматкових спіралей і 110 флаконів ін’єкційних контрацептивів. Наприкінці року лікарі очікують отримати таку ж кількість контрацептивів. 

МЕДИЦИНА РАЙОНУ: МІЖ «ТУТ» І «ТАМ» 04.02.2011
МЕДИЦИНА РАЙОНУ: МІЖ «ТУТ» І «ТАМ»

Так склалося, що охорону здоров’я у нас прийнято порівнювати з тим, ким вона повинна опікуватися, - хворим. Часто це порівняння настільки далеко заходить, що наш умовний пацієнт скоріше мертвий, ніж живий. Цікаво, такі метаморфози навколо стану справ у медицині підтримуються всіма зацікавленими сторонами: від лікаря до представників влади. Вони в один голос заявляють про необхідність якнайшвидшого порятунку галузі, от тільки кожен на свій розсуд діагностує хворобу та, відповідно, пропонує власний шлях до одужання. 
Нині районна медицина опинилася під ще більш прискіпливою увагою. Головним чином це сталося через різке скорочення фінансування охорони здоров’я. Так, порівняно з минулим роком скорочення відбулося на 1,34 млн.грн. Іншими словами, ця сума тотожна бю-джетам майже 20 фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАПів). До речі, їх у районі працює 86. Врешті-решт, і самі медики на початку року виглядали наляканими та збентеженими. Їм пророкували кардинальні зміни та різке скорочення штату.

Автор: 


Здоров'я: 81 — 100 з 168
Початок | Поперед. | 3 4 5 6 7 | Наст. | Кінець Всі