• ПОТРІБНА ДОПОМОГА!

Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

СЕРЕДА, 20 БЕРЕЗНЯ 2019 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.

09.07.2010

7 ПРАВИЛ УСПІШНОГО БАТЬКІВСТВА

1. Подавайте дітям приклад гарної поведінки! Вони вчаться, наслідуючи поведінку дорослих. Ваша поведінка - приклад для наслідування.
2. Змінюйте ситуацію, а не дитину! Краще тримати цінні, крихкі, ламкі та небезпечні предмети в недоступних для дітей місцях, аніж потім карати дітей за їхню природну цікавість.
3. Висловлюйте свої бажання позитивно! Кажіть дітям, чого Ви від них очікуєте, замість того, чого не бажаєте бачити. Та якщо Ви чогось категорично не хочете, формулюйте своє небажання чітко.
4. Висувайте реальні вимоги! Запитуйте себе, чи відповідають Ваші вимоги віку дитини, ситуації, в якій вона опинилася. Якщо Ви розумієте, що виконання Ваших вимог є гарним, але нереальним варіантом, думайте про компроміс. У чому Ви можете поступитися так, щоб можна було би бути впевненим, що дитина виконає те, що Ви хочете? Пояснюйте причину, яка впливає на Ваше рішення. Прагніть до компромісу в спілкуванні зі старшими дітьми, а з меншими використовуйте тактику переключення уваги.
5. Обирайте виховання без побиття та крику! На початку такі методи можуть здаватися результативними, однак незабаром виявиться, що щоразу Ви змушені бити все з більшою силою, щоб досягти бажаного результату. Крик або постійні докори також шкідливі та можуть призвести до тривалих проблем емоційного характеру.
Покарання не допомагають дитині виробити навички самоконтролю та поваги до інших. Пам’ятайте: людина може чомусь навчитися тільки тоді, коли спокійна, задоволена чи радісна. Дорослих це також стосується. Коли дитина дістала ляпас, вона стає надто сердитою, знервованою та збудженою, тому не може достатньо глибоко усвідомити, за що і чому її покарано.
6. Допомагайте дітям вести себе краще, даючи їм вибір! Не сперечайтеся з дітьми про справи, які не мають великого значення. Дозволяйте їм зробити вибір: нехай вони самі вирішують, у що одягатися чи що їсти. Це запобігатиме проявам образи та непокори з боку дитини. Вона не дорікатиме, що Ви її постійно пригнічуєте.
7. Прислухайтеся до того, що говорить Ваша дитина. Цікавтеся тим, що вона робить і відчуває. I головне - пам’ятайте, що любов є найважливішою потребою усіх дітей та однією з основних передумов позитивної поведінки дитини та Вашого з нею взаєморозуміння.


Повернення до списку