Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА

П'ЯТНИЦЯ, 19 ЖОВТНЯ 2018 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
24.11.2017

ШКОЛА ПІД НАПРУГОЮ

Нещодавно ми повідомляли, як учні Китайгородської школи змушені були раніше піти на осінні канікули через поломку новенького автобуса (див. «Подолянин» від 27 жовтня ц.р.). Відтоді транспортний засіб ремонтували понад місяць. До 22 листопада 12 діток із Демшина добиралися до закладу з перепонами. Недовго їх підвозив шкільний автобус, який курсує до Дерев’янської ЗОШ, а згодом возив голова батьківського комітету школи.

ШКОЛА ПІД НАПРУГОЮ- Новий автобус мав би працювати років п’ять без поломок, а цей менш ніж за рік уже неодноразово ремонтували. Це якесь заводське недопрацювання, - каже голова батьківського комітету Руслан ГЕРЖУК.
Директор школи Володимир БІЛОЗЬОРОВ після низки листів до керівництва громади, які, за його словами, так і залишилися без відповіді, звернувся до нардепа Володимира МЕЛЬНИЧЕНКА, копію заніс і до «Подолянина». Керівник пояснює, що автобус повинен був пройти планове техобслуговування ще 12 жовтня, проте гроші на огляд ніхто не виділив і досі. А 28 жовтня до Китайгорода прибули представники заводу-виробника із Чернігова.
- Вони провели діагностику автобуса та запустили двигун, - каже Володимир Білозьоров. - На жаль, наступного ж дня він знову перестав працювати.
Серед проблем, які директор школи озвучив у листі до нардепа, не лише підвезення дітей, а й біда з електропостачанням.
«Опалення закладу та приготування обідів для учнів і вихованців ДНЗ здійснюється за допомогою електрики, - йдеться у листі. - Ще 13 березня 2017 року Китайгородський НВК було знеструмлено. Одразу ж адміністрація навчального закладу викликала спеціалістів. Як виявилося, аварія виникла внаслідок пошкодження кабелю, що прокладений під землею. Того ж дня я подав доповідну на ім’я начальника Китайгородського відділу освіти, але її проігнорували, як і попередні. Електроживлення і досі подається за аварійною схемою, без резервного живлення. Посеред шкільного стадіону розрито землю, стирчать дроти під напругою. І це в навчальному закладі!».
У свою чергу керівник відділу освіти Китайгородської ОТГ Любов ВОЛОХОВСЬКА каже, що кошти на ремонт електрики виділили ще на початку літа. А чому нічого не зроблено, треба запитувати у директора.
Ці шкільні перипетії в громаді нагадують якесь протистояння за посаду, або ж таким чином хочуть закрити малокомплектну школу. Поки керівництво громади й школи шукають спільну мову - страждають діти та вчителі.
Власне бачення висловив і голова Китайгородської ОТГ Юрій БЕЗРОДНИЙ. Він повідомив, що завод-виробник надав евакуатор і вкотре відвіз автобус на ремонт до Хмельницького.
- Уже 22 листопада відремонтований транспортний засіб знову повіз дітей до школи, - заспокоїв Юрій Васильович. Щодо розритих кабелів у школі очільник громади зазначив, що Володимир Олександрович про це не повідомляв.
Зрозуміло, що в кожного своя правда, але китайгородська шкільна проблема стала показовою не лише для району, а й усієї країни. Сьогодні ми часто говоримо про закриття малокомплектних шкіл, у рожевих тонах описуємо підвезення дітей до просторих навчальних закладів, де їх багато у класах, є конкуренція та якісні знання. При цьому всі мовчать про стан доріг, якими курсують автобуси з дітками, що робити учням, які запізнилися на шкільний, і як діяти, якщо він поламався? 


Вікторія КОЖЕВНІКОВА

Повернутись до списку