Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:

КОМІСІОНКА


ПОНЕДІЛОК, 21 СІЧНЯ 2019 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.
RSS

ПО ПЕТЛЮРІВСЬКИХ МІСЦЯХ 10.06.2011
ПО ПЕТЛЮРІВСЬКИХ МІСЦЯХ
1-2 червня в Кам’янці-Подільському перебував український письменник Василь ФОЛЬВАРОЧНИЙ. Василь Іванович народився 30 січня 1941 р. на Тернопільщині, 1963 р. закінчив Львівський університет, тривалий час працював у Чернівцях, нині мешкає в Києві. Читачам відомий у всіх трьох основних письменницьких іпостасях: як поет, драматург, прозаїк.


Автор:  Олег БУДЗЕЙ

10.06.2011
СОЛО СОЛЕНЦОВА
З ініціативи керівника фотоклубу «Погляд» Юрія САВІНА до Кам’янця-Подільського з персональною виставкою завітав відомий фотохудожник із Хмельницького Олександр СОЛЕНЦОВ. Відкриття фотовиставки, на якій представлено 38 робіт різних років, відбулося 6 червня в одному з музейних приміщень на території Старої фортеці.


Автор:  Олег БУДЗЕЙ

КНИГА ЗА КНИГОЮ 27.05.2011
КНИГА ЗА КНИГОЮ

28 травня - День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження
Напередодні професійного свята видавців, поліграфістів і розповсюджувачів книг ми вирішили посприяти популяризації їхньої продукції та зробити невеликий огляд найцікавіших, як на наш погляд, новинок.

Автор:  Олег БУДЗЕЙ

«НІЧ МУЗЕЇВ» ПРОЙШЛА З АНШЛАГОМ 20.05.2011
«НІЧ МУЗЕЇВ» ПРОЙШЛА З АНШЛАГОМ
Минулої суботи Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник уперше приєднався до загальноєвропейської акції «Ніч музеїв». Щороку в ніч із 14 на 15 травня європейські музеї відчиняють свої двері для відвідувачів, пропонуючи їхній увазі різноманітні цікаві програми, нестандартні екскурсії, - і все це безкоштовно. Основна мета акції - показати ресурс, можливості, потенціал сучасних музеїв, залучити до їх відвідування молодь.


Автор:  Наталія ЯРОВА

ГЛИНА БЛАКИТНА, ЯК МРІЯ 13.05.2011
ГЛИНА БЛАКИТНА, ЯК МРІЯ

Ще якихось півстоліття тому Поділля славилося своїми гончарами. Цілі села жили цим ремеслом. Не було господи, де б молока не тримали у глиняних гладущиках, а на мисниках не красувалися б здоровенні макітри та поливані миски. Достоту ті самі, якими нині заповнені антикварні крамниці. «Простацьку» глину витіснив фаянс і порцеляна. Здавалося, назавжди. Але ж звідки ця щемлива ностальгія за молоком із глечика та борщем із глиняної миски?
Живучи поколіннями у місті, ми відірвалися від землі, однак генетична пам’ять не дає спокою, і нас знову тягне до речей, зроблених людськими руками: одягу, пошитого з домотканого полотна, дерев’яних меблів, звареної на живому вогні їжі та зліпленого вручну посуду. Недарма у світі загалом і в нашому місті зокрема стрімко набирає популярності історична реконструкція, і не лише військова. Паралельно з нею відроджуються й давні ремесла: ткацтво, рукоділля, кушнірство, ковальство, зброярство і, звісно, гончарство - одне з найдавніших і найважливіших у житті людства ремесел.
Відновленням давніх ремісничих цехів займається і Кам’янець-Подільське військово-історичне товариство шанувальників історії фортифікації (голова Ігор ДАНІЛОВ) на базі Руської брами. Саме там розташувалася невеличка гончарна майстерня, де опановує давнє ремесло Олег ХРАПАН. Його досвід невеликий, тим паче, що гончарній справі сьогодні не навчають, а майстрів майже не зосталося. 

Автор:  Наталія ЯРОВА
Кількість коментарів:  1

«ПРОПАЛА ГРАМОТА» ДАЛА КОНЦЕРТ ЗА ГРАТАМИ 13.05.2011
«ПРОПАЛА ГРАМОТА» ДАЛА КОНЦЕРТ ЗА ГРАТАМИ
Минулої неділі у камері легендарного народного месника Устима КАРМАЛЮКА (що в Папській вежі Старої фортеці) з’явилися неспокійні сусіди - кам’янець-подільський гурт «Пропала грамота». Саме таке доволі екстравагантне місце хлопці обрали для свого концерту в рідному місті. І це після декількарічної відсутності!


Автор:  Наталія ЯРОВА

МУЗИКА РОДОМ З ЮНОСТІ 13.05.2011
МУЗИКА РОДОМ З ЮНОСТІ
5 травня, напередодні Дня Перемоги, свій творчий вечір подарував кам’янчанам Борис ЛІПМАН - ветеран Великої Вітчизняної війни, володар міської відзнаки «Честь і шана», Почесний громадянин міста, а передусім - видатний митець, музикант, композитор та учитель від Бога, доцент кафедри музичного виховання, вокалу та диригування К-ПНУ ім.Огієнка, відмінник освіти України, член Національної всеукраїнської музичної спілки.


Автор:  Наталія ЯРОВА

НА ПЕРШЕ У КАМ’ЯНЧАН  БУВ «ГАРНІР ПО-ФРАНЦУЗЬКИ» 13.05.2011
НА ПЕРШЕ У КАМ’ЯНЧАН БУВ «ГАРНІР ПО-ФРАНЦУЗЬКИ»

- Не валяйте дурня. Це Ваша дружина!
- Моя дружина?
- Ну так. Кухар.
- Але це не моя дружина! Та й на кухаря вона не схожа.
- О Боже!
Ні, це не сцена з сімейного життя. 

ВОГНИК НАДІЇ 13.05.2011
ВОГНИК НАДІЇ

Роботи в домашньому господарстві як влітку, так і взимку повно, та баба Галя із сусідкою поспішає до клубу, хоча головне дійство розпочнеться лише за дві години. Так і є, їх уже випередили жінки з Панівщини та Заболоття, і все ж усі задоволенні - найкращі місця ще вільні.

МАЛКОВИЧ ПРИБУВ ІЗ ВОЗОМ КНИГ 06.05.2011
МАЛКОВИЧ ПРИБУВ ІЗ ВОЗОМ КНИГ
27 квітня в К-ПНУ ім.І.Огієнка відбулася зустріч із відомим поетом і видавцем, засновником і директором видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» Іваном МАЛКОВИЧЕМ.


Автор:  Наталія ЯРОВА


Культура: 911 — 920 з 1020
Початок | Поперед. | 90 91 92 93 94 | Наст. | Кінець Всі