Логін:
Пароль:
Реєстрація
Забули свій пароль?
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:СЕРЕДА, 14 ЛИСТОПАДА 2018 р.
ПРИВАТНА ГАЗЕТА ЗАСНОВАНА 26 ГРУДНЯ 1992 р.

RSS

В БОЯХ ЗА ОРИНИН 30.03.2012
В БОЯХ ЗА ОРИНИН
«На братських могилах не ставлять хрестів». Усі ми добре пам’ятаємо цей рядок з популярної пісні Володимира ВИСОЦЬКОГО. І все ж є братські могили, увін­чані хрестами. Одна з них примостилася на території Кам’янець-Подільського району. Це братська могила воїнів Української Народної Республіки в Оринині.


Автор:  Олег БУДЗЕЙ

ІНОЗЕМНІ ДЕЖАВЮ 30.03.2012
ІНОЗЕМНІ ДЕЖАВЮ
Дежавю - «десь я це вже бачив» - стан, який кам’янчани ризикують відчути в найрізноманітніших куточках Європи.


ОСТАННІЙ "МІСТР СПРАВЕДЛИВОСТІ" 16.03.2012
ОСТАННІЙ "МІСТР СПРАВЕДЛИВОСТІ"
Усі, хто читав листа запорожців до турецького султана, знає, що останньому козаки у своїй зухвалій відповіді надавали титули «подільський злодій» і «кам’янецький кат». Мабуть, неспроста, бо в давнину кам’янецькі кати славилися не лише в наших краях, але були відомі і в далеких землях. І наша площа біля Ратуші та її підвали славилася не лише урочистими та радісними подіями.

УСТИМ КАРМАЛЮК: ГЕРОЙ ЧИ ЗЛОЧИНЕЦЬ? 16.03.2012
УСТИМ КАРМАЛЮК: ГЕРОЙ ЧИ ЗЛОЧИНЕЦЬ?
Про Устима КАРМАЛЮКА (КАРМЕЛЮКА) давно усталилася думка як про керівника масового селянського повстання, яке упродовж 1812-1835 рр. охопило всю Правобережну Україну, в якому брало участь близько 20 тисяч селян і солдатів-утікачів. Проте за роки незалежності України визрів інший погляд на цю непересічну харизматичну особистість: це був злодій, розбійник чи, кажучи сучасною мовою, рекетир. Тож не дивно, що круглий стіл, присвячений 225-річчю від дня народження Устима КАРМАЛЮКА, зібрав 12 березня у міській Ратуші повний зал. Послухати доповіді, подискутувати прийшли історики, краєзнавці, музейні працівники, екскурсоводи, журна­лісти та інші зацікавлені особи. А організував цей важливий і цікавий захід історичний музей-заповідник спільно з національним університетом і міською організацією Національної спілки краєзнавців України.

Автор:  Олег БУДЗЕЙ

КАМ’ЯНЕЦЬ ЯБЛОНСЬКУ НЕ ВІДПУСТИВ 24.02.2012
КАМ’ЯНЕЦЬ ЯБЛОНСЬКУ НЕ ВІДПУСТИВ
Ім’я видатної української художниці Тетяни ЯБЛОНСЬКОЇ відоме майже кожній людині в Україні - від простих шанувальників мистецтва до вишуканих інтелектуалів. Недарма її величають Народним художником. Її ім’я навіки вписане до когорти найвидатніших майстрів другої половини ХХ ст. і належить європейській культурі. Її шлях у мистецтві не був легким, хоча ще змолоду вона пізнала приголомшливу славу. 24 лютого їй би виповнилося 95 років...


Автор:  Наталія ЯРОВА

ПЕРШЕ ЗОЛОТЕ ПЕРО  27.01.2012
ПЕРШЕ ЗОЛОТЕ ПЕРО
Понад три десятиліття Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ віддав обласній газеті «Подільські вісті». Його перу належать сотні публікацій на найгарячіші теми, він завжди стояв на варті справедливості, відстоював демократичні цінності, знаходив цікаві матеріали. 

ОСТАННІЙ ГАЙДАМАКА 20.01.2012
ОСТАННІЙ ГАЙДАМАКА
Саме так називав Устима КАРМАЛЮКА відомий вчений, дослідник Поділля Юхим СІЦІНСЬКИЙ, а у його музейному кабінеті, на чільному місці, висіла картина Кармалюка пензля Василя ТРОПІНІНА. Називав неспроста, бо вже після селянських заворушень під проводом Устима КАРМАЛЮКА ніхто на українських землях не чинив, аж до відміни кріпацтва, більш-менш зорганізованого спротиву простого люду проти своїх поневолювачів.

ПРАВОСЛАВНІ БРАТСТВА В КАМ'ЯНЦІ-ПОДІЛЬСЬКОМУ 20.01.2012
ПРАВОСЛАВНІ БРАТСТВА В КАМ'ЯНЦІ-ПОДІЛЬСЬКОМУ
Історія створення братств сягає в далекі середньовічні часи, але їхня діяльність активізується з XV ст. Це зумовлювалося пожвавленням релігійного життя та реформаторськими рухами в Європі. Спочатку вони були світськими, а невдовзі набули яскраво вираженого релігійного напрямку. 

ЙОГО ЗБРОЄЮ БУЛО СЛОВО 13.01.2012
ЙОГО ЗБРОЄЮ БУЛО СЛОВО
З Кам’янцем Івана ОГІЄНКА, першого ректора Кам’янець-Подільського державного україн­ського університету, доля пов’язала всього ли­ше на два з лишком роки. Однак і цього часу до­сить, щоб його ім’я було золотими літерами вписане в історію нашого славного міста.

Автор:  Наталія ЯРОВА

13.01.2012
ПРАДІД ІЛІЯ (ОЛЬГА ПРИХОДЬКО)
(Закінчення. Початок у «ПОДОЛЯНИНІ» №№44-52 за 2011 рік, №1 за 2012 рік) «МАРИНДОXА» Тепер савинецька парафія цілком спорожніла, і старий прадід залишився самотою.

06.01.2012
КАЛЕЙДОСКОП МИНУЛОГО РОКУ (гортаючи підшивку)

Ось і відірвано останній листок календаря 2011 р., і 52 число «ПОДОЛЯНИНА» лягло в річну підшивку. Час погортати цей літопис, аби зрозуміти, яким рік був у житті Кам’янеччини.

Кількість коментарів:  1

КЕРІВНИК-ЛЕГЕНДА! 09.09.2011
КЕРІВНИК-ЛЕГЕНДА!

Бути керівником - талант, який дається лише обраним. Його неможливо отримати як спадок, він не передається генетично, його не купиш ні за які скарби у світі, не здобудеш, навчаючись у когось. Або в тебе цей талант є, або ж його немає. Керівник - це, в першу чергу, мудрість, виваженість, відданість людям. Це титанічна праця аж ніяк не заради власного збагачення. Це сильний лідер, яскрава особистість, глиба! 9 вересня виповнилося б 80 років з дня народження заслуженого працівника промисловості будівельних матеріалів УРСР, заслуженого раціоналізатора СРСР Івана ВАСИЛЕНКА. Людини, внесок у розвиток міста якої  - неоціненний. 
Уродженець с.Слобідка-Рихтівська, він став не лише легендою малої батьківщини, а й Кам’янця-Подільського, якому був відданий клопіткою працею, де залишив величезний слід із добрих справ, заслуживши вдячність і повагу його жителів. Чого лише вартує пройдений шлях від начальника цеху Рихтівського алебастрового заводу, керівника Кудринецького алебастрового підприємства до генерального директора Кам’янець-Подільського виробничого об’єднання будівельних матеріалів. Майже 40 років щоденної праці, виважених рішень, перспективних планів, мрій і сподівань.

ДРУГИЙ ІЗ ТЕЗОК 02.09.2011
ДРУГИЙ ІЗ ТЕЗОК
До сучасного «ПОДОЛЯНИНА» в Кам’янці-Подільському виходило ще дві газети з такою назвою. Торік 27 вересня виповнилося 100 років з дня виходу у світ першого з тезок -  «ПОДОЛЯНИНА», видавцем якого був  Подільський союз російських націоналістів. Цього року на 7 вересня припадає 70-річчя другого з них. А наступного року 26 грудня матимемо 20-річний ювілей їхнього сучасника. Сьогодні ми поговоримо про «Подолянин», який виходив у нашому місті упродовж двох з половиною років - від 7 вересня 1941 р. до 19 березня 1944 р.


Автор:  Олег БУДЗЕЙ

ДУМАЛИ - ПУШКІН. А ТО БУВ НАШ МАРТИНОВСЬКИЙ 15.07.2011
ДУМАЛИ - ПУШКІН. А ТО БУВ НАШ МАРТИНОВСЬКИЙ

Наприкінці ХІХ ст. журнал «Мир Божий» був у Росії найвідомішим із періодичних видань. Його редактор - відомий російський літератор і педагог Віктор ОСТРОГОРСЬКИЙ - відправився в подорож по пушкінських місцях Псковського краю. Був у Михайлівському. У родині ВРЕВСЬКИХ він виявив альбом із віршами й автографом ПУШКІНА. 

Кількість коментарів:  0

ЯК ЖИВ КАМ’ЯНЕЦЬ СТО РОКІВ ТОМУ 24.06.2011
ЯК ЖИВ КАМ’ЯНЕЦЬ СТО РОКІВ ТОМУ
Сто років тому в Кам’янці-Подільському побачила світ «Пам’ятна книжка Подільської губернії на 1911 рік». Вона стала останньою в серії таких видань, започаткованих ще 1859 р. На жаль, за 52 роки подоляни, а якщо конкретно, то Подільський губернський статистичний комітет, спромігся всього на вісім пам’ятних книжок (в окремі роки вони видавалися як адрес-календарі). Тут тільки можна позаздрити сусідам-волинянам, які виявилися набагато меткішими, тож упродовж 1886-1917 рр. видали 14 пам’ятних книжок Волинської губернії.


Автор:  Олег БУДЗЕЙ

24.06.2011
ПАВЛО ЖИТЕЦЬКИЙ У КАМ’ЯНЦІ-ПОДІЛЬСЬКОМУ

Народився майбутній учений 4 січня 1837 р. (за новим стилем) у м.Кременчук теперішньої Полтавської області в сім’ї священика. Павло був первістком у родині ЖИТЕЦЬКИХ. За ним народилося п’ятеро сестер, а наймолодшим був брат Іван. Звичайно, в сім’ї священика сини мали бути так само служителями культу. Отож і ази науки Павло мусив засвоювати знову-таки у священика.
У серпні 1847 р. він виїхав на навчання до Полтави в духовне училище. Протягом чотирьох років Павло не тільки вбирав знання в обсязі початкових класів гімназії, а й проходив нелегку школу життя бурси з усіма її нестатками, голодом, холодом, зубрінням, бійками, доносами, а ще пошуками пригод у садках полтавських міщан.

ГІРКИМ ЛІТОМ 1941-го 17.06.2011
ГІРКИМ ЛІТОМ 1941-го
Фронтові шляхи Великої Вітчизняної для 32-річного журналіста і письменника Сергія БОРЗЕНКА з Харкова розпочалися на Поділлі. До вій­ни він працював у газеті «Соціалістична Харківщина», а в червні 1941-го пішов на фронт у складі редакції армійської газети «Знамя Родины». Нотатки військового кореспондента стали основою повоєнної збірки БОРЗЕНКА «Життя на війні», виданої 1958 р. в Москві та перевиданої 1965 р. - до 20-річчя Перемоги. У цих книгах Сергій Олександрович веде розповідь від імені військового кореспондента Сергія АК­СЬОНОВА, але на конкретній автобіографічній основі.

Автор:  Олег БУДЗЕЙ

ПРОШЛОЕ ЗАБВЕНИЮ НЕ ПОДЛЕЖИТ 10.06.2011
ПРОШЛОЕ ЗАБВЕНИЮ НЕ ПОДЛЕЖИТ

12 червня 100 років виповнилось би людині, про яку досі пам’ятають. 
Фронтовик, учасник бойових дій, інвалід війни І групи, нагороджений 18-ма орденами та медалями, Анатолій ШИРОКОВ 30 років віддав Кам’янець-Подільській швейній фабриці. Мудрий, справедливий, із чудовим почуттям гумору, добрий, інтелігентний, скромний і сильний. Незважаючи на рани та осколки від куль, що постійно давали про себе знати, трудився не покладаючи рук. Життя його - приклад для кожного. Всього 23 дні не дожив Анатолій Антонович до 96-річчя, проте пам’ять про нього житиме вічно.

ПІОНЕРИ КАМ’ЯНЕЦЬКОЇ ФОТОГРАФІЇ 20.05.2011
ПІОНЕРИ КАМ’ЯНЕЦЬКОЇ ФОТОГРАФІЇ
У День міста тисячі кам’янчан і приїжджих гостей вийдуть на святкові вулиці та майдани з фотоапаратами в руках. І невдовзі зроблені знімки заполонять численні сайти, з’являться на шпальтах газет чи просто поповнять папки фотографій у домашніх комп’ютерах… А хто ж був піонером кам’янецької фотографії? Щоб з’ясувати це, перенесемося в другу половину XIX ст., коли в місті стали відкриватися перші фотосалони.


Кількість коментарів:  0

ВІДОМИЙ І НЕВІДОМИЙ БУЛГАКОВ 13.05.2011
ВІДОМИЙ І НЕВІДОМИЙ БУЛГАКОВ

У позаминулому столітті Україна подарувала російській літературі великого Миколу ГОГОЛЯ, в столітті минулому - видатного письменника, драматурга та театрального діяча Михайла БУЛГАКОВА. Невдовзі відзначатиметься 120-річчя з дня народження автора «Майстра і Маргарити».
Кількість коментарів:  0


Новини 421 — 440 з 502
Початок | Поперед. | 20 21 22 23 24 | Наст. | Кінець Всі